REKLAMA

ŚDM: Premier Szydło skreśliła Rzeplińskiego z akredytowanych w Auschwitz

  • Autor: GP/PAP
  • 27 lipca 2016 14:30
ŚDM: Premier Szydło skreśliła Rzeplińskiego z akredytowanych w Auschwitz Prezes Trybunału Konstytucyjnego, Andrzej Rzepliński w czasie spotkania sędziów. (fot.:youtube.com)

● Prezes Trybunału Konstytucyjnego został skreślony z listy gości w Auschwitz.
● Miał tam być w czasie wizyty w tym miejscu Ojca Świętego, papieża Franciszka.
● Rzeplińskiemu nie przeszkadza taka decyzja, będzie obecny w czasie innych punktów wizyty Franciszka w Polsce - w Krakowie i w Częstochowie.
● Decyzję o wykreśleniu Rzeplińskiego miała podjąć premier.

W ramach wizyty papieża Franciszka w Polsce, głowa Kościoła Katolickiego odwiedzi w piątek (29 lipca) Oświęcim. Papież Franciszek będzie się w Auschwitz modlił, a towarzyszyć mu będzie delegacja polskich oficjeli.

"Gazeta Wyborcza" w środę (27 lipca), dwa dni przed wizytą delegacji watykańskiej w miejscu pamięci, dotarła do informacji o wykreśleniu z listy osób reprezentujących RP prezesa Andrzeja Rzeplińskiego. Prezes Trybunału Konstytucyjnego (TK) miał być w ramach delegacji oficjalnym przedstawicielem sądu konstytucyjnego.

- Nie odczuwam żadnego dyskomfortu - mówił po opublikowaniu tej dziwnej decyzji rządu Rzepliński. - Nie zależy mi na lansowaniu się w tym miejscu. Jeśli będę chciał, stanę za ogrodzeniem.

Czytaj: Opozycja wieszczy dalsza walkę PiS z Trybunałem

Prezes TK poinformował dziennikarzy, w czasie ogłaszania w środę (27 lipca) wyroku TK, że ma zaproszenie do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Będzie z innymi władzami państwowymi na Wawelu. Ponadto otrzymał zaproszenie od Episkopatu na spotkanie na Jasnej Górze.

Wedle informacji gazety, skreślenie z listy gości sędziego nastąpiło na wyraźne polecenie premier Beaty Szydło.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA