REKLAMA

ŚDM: Prezydent podziękował wolontariuszom i pielgrzymom

  • Autor: PAP/JS
  • 01 sierpnia 2016 08:09
ŚDM: Prezydent podziękował wolontariuszom i pielgrzymom Prezydent podziękował też wszystkim tym, którzy brali udział w przygotowaniach do ŚDM - urzędnikom, policjantom, pracownikom służby zdrowia (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

• Za życzliwość, uśmiech, nieocenioną pomoc podziękował prezydent Andrzej Duda wolontariuszom biorącym udział w Światowych Dniach Młodzieży.
• W wystąpieniu zamieszczonym na twitterze Kancelarii Prezydenta podziękował też pielgrzymom - m.in. za wzbogacenia Polaków duchowo.

"Drodzy wolontariusze, Światowe Dni Młodzieży były dla was na pewno wspaniałym przeżyciem, ale też okresem ciężkiej pracy. Jestem głęboko przekonany, że wszyscy pielgrzymi, którzy przyjechali do Polski docenili wasze zaangażowanie, waszą życzliwość, wasz uśmiech. Ci, którym pokazaliście drogę, ci, którym podaliście butelkę wody, ci którym opowiadaliście o naszym pięknym kraju" - podkreślił A.Duda.

Jak mówił, jest z wolontariuszy "dumny podobnie jak dumni są ich najbliżsi". "Setkom przybyszy z całego świata pokazaliście najpiękniejszą twarz Polski" - zauważył.

Czytaj też: Światowe Dni Młodzieży zakończone. Prezydent pożegnał papieża Franciszka

Zaznaczył, że pielgrzymi wracając do domów "będą zapewne wspominać Kraków, Częstochowę, kościoły, zamki i koncerty". "Będą mieli w głowach wrażeń bez liku. Ale na pewno zapamiętają was, często bezimiennych, cichych i skromnych, lecz niestrudzonych pomocników, zawsze z wyciągniętą dłonią, zawsze pełnych zapału i entuzjazmu" - powiedział Duda. "Takich prawdziwych aniołów stróżów" - dodał prezydent.

Podziękował też wszystkim tym, którzy brali udział w przygotowaniach do ŚDM - urzędnikom, policjantom, pracownikom służby zdrowia, kapłanom, klerykom i siostrom zakonnym. "Dziękuję wszystkim pielgrzymom, którzy odwiedzili Polskę. Nie mam wątpliwości, że ŚDM wzbogaciły was duchowo, ale i wy wzbogaciliście nas wszystkich. Raz jeszcze wielkie ukłony i staropolskie Bóg zapłać" - podkreślił Andrzej Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA