REKLAMA

Sejm. Chruszcz z Kukiz'15: Podpalacz podpalił las i krzyczy, że się pali

 • Autor: GP/PAP
 • 02 stycznia 2017 08:37
Sejm. Chruszcz z Kukiz'15: Podpalacz podpalił las i krzyczy, że się pali Poseł Kukiz'15 Sylwester Chruszcz jest związany z Narodową Demokracją. (fot.:facebook.com/Sylwester-Chruszc)

• Poseł Kukiz'15 Sylwester Chruszcz ocenił, że PO i Nowoczesna działaniem w Sejmie pokazały nie europejskie standardy, do których aspirują, a wschodni styl uprawiania polityki.
• - My, jako Kukiz'15, nie wdamy się wciągnąć w awanturę - zapowiedział poseł, który obawia się do czego może dojść 11 stycznia, gdy Sejm wróci do pracy po świętach.
• Dostało się też PiS, którego działanie poseł klubu Kukiz'15 ocenił jako podpalenie sytuacji.

Poseł Kukiz'15 Sylwester Chruszcz podzielił się z opinią publiczną oczekiwaniami wobec działania opozycji w Sejmie. Przypomnijmy, że do następnego posiedzenia Sejmu (11 stycznia) posłowie PO i Nowoczesnej trwają na sali obrad plenarnych Sejmu.

Poseł podkreślił, że pewne zdarzenia, które w grudniu miały mieć miejsce na tej sali, wzbudziły jego sprzeciw.

- My na naszych portalach pokazujemy i zamieszczamy filmy z tego co działo się na sali - mówił poseł Chruszcz w wywiadzie w poniedziałek (2 stycznia) w TVP Info. Trwającym na sali sejmowej posłom zarzucił odbieganie od postawy, którą sami chcieli przez lata propagować. - Mówiono, że w imię standardów europejskich należy mierzyć wyżej, a dzisiaj pokazują standardy wschodnie - podsumował trwającą obstrukcję parlamentarną poseł Kukiz'15.

Będzie kolejna awantura?

Decydująca wydaje się data 11 stycznia, gdy Sejm wróci do bieżącej pracy.

- My, jako Kukiz'15, nie wdamy się wciągnąć w awanturę - zapowiedział Chruszcz. Przypomniał, że od początku sporu liczył na załagodzenie kursu z obu stron. - Uważam, że potrzeba się cofnąć. Musimy poczekać na poprawki z Senatu do budżetu.

Głosowanie najbardziej irytujące opozycję to właśnie pierwsze czytanie kluczowej ustawy. Odbyło się 16 grudnia na sali kolumnowej. Po powrocie z Senatu tej ustawy, Sejm będzie procedował ją po raz kolejny.

W ocenie posła rozstrzygnie 11 stycznia.

Kto i co podpalił?

Całość sytuacji wokół budżetu i głosowań z połowy grudnia poseł Sylwester Chruszcz ocenił metaforycznie:

- Podpalacz podpalił las - mówił na antenie telewizyjnej TVP. - Krzyczy, że się pali i nie pozwala gasić strażakom. W efekcie wszyscy patrzą na pożar, ale nikt nie może nic zrobić.

Jarosława Kaczyński zapowiedział, że wobec działania opozycji i możliwych scenariuszy wypadków 11 stycznia, PiS nie wyklucza kolejnego opuszczenia sali plenarnej.

- Dysponujemy kworum w Sejmie - mówił lider PiS w Polskim Radiu 24 w Nowy Rok. - Jeśli opozycja będzie się upierała przy swojej postawie, która jest łamaniem prawa w najczystszym tego słowa znaczeniu, łamania tego wewnątrzsejmowego prawa, czyli regulaminu, jak i tego prawa, które obowiązuje w państwie, w tym także w moim przekonaniu, chociaż to jest do oceny wymiaru sprawiedliwości, prawa karnego, to będziemy musieli działać tak, jak działaliśmy w trakcie uchwalania budżetu i innych ustaw - dodawał.

- Powtarzam, wymóg konstytucyjny jednoznacznie sformułowany to jest wymóg kworum i to kworum mamy. Jeżeli opozycja będzie stosowała dotychczasowe metody, no to nie będziemy mieli innego wyjścia - podkreślił.

Chruszcz, w ocenie możliwych wariantów wypadków 11 stycznia zarysował dwa: Wariant A, w którym  Nowoczesna i PO będą dalej blokować mównicę. - To zły scenariusz - skwitował poseł Kukiz'15. Wariant B zakłada, że Nowoczesna i PO wykażą się odpowiedzialnością.

- Mogą pokazać Polakom, że są w stanie być konstruktywni, a nie tylko destrukcyjni - kończył poseł. Jednocześnie polityk klubu Pawła Kukiza ocenił, że nie jest optymistą w tym temacie. - Czy tego chcą ich wyborcy? - dopytywał retorycznie o trwający protest na sali Sejmu. - Takim działaniem stracą - skończył swoją wypowiedź.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • popis 2017-01-02 12:42:00
  Hahaha ale powiedział co wiedział i sam podpala dalej.
 • Demokrata Psychopata 2017-01-02 10:54:04
  Ma chop rację, należy uczyć parlamentarzystów z opozycji wzorców europejskich demokratycznych zachowań. Wzorcem powinien być PIS ze szczególnym uwzględnieniem Jarosława Polskęzbawa. Jak nauczymy naszych, przyjdzie pora na Niemców, Francuzów, Włochów i innych niedouczonych i źle poinformowanych paskudników nie rozumiejących niuansów demokracji.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA