REKLAMA

Sejm. Gowin pisze do partii: Będę namawiał, i PiS, i PO do większego dystansu

  • Autor: GP
  • 23 grudnia 2016 15:46
Sejm. Gowin pisze do partii: Będę namawiał, i PiS, i PO do większego dystansu Jarosław Gowin jest politykiem prawicy, który był w tzw. konserwatywnym skrzydle PO. Kiedy opuścił partię, założył Polskę Razem. (fot.:Polska Razem/polskarazem.pl)

• Wicepremier podsumował w liście do swojej partii rok działania w rządzie. Nie uciekł też od tematu kryzysu parlamentarnego.
• Polityk jest gotowy do udziału w mediacjach.
• - Mimo oczywistych różnic, musimy się wspólnie z opozycją zastanowić, jak zapewnić Polsce i Polakom bezpieczeństwo i dobrą jakość życia - napisał polityk.

Jarosław Gowin podsumował rok działania polityków Polski Razem w koalicji Zjednoczonej Prawicy. Pod takim szyldem PiS szło do wyborów w 2015 roku. Gowin, jak i Zbigniew Ziobro są na mocy porozumienia z PiS członkami rządu Beaty Szydło.

- Choć nie obyło się bez potknięć czy działań zbyt pochopnych, to bez wątpienia był to rok dobry dla Polski. Dobry rok wspólnej pracy Zjednoczonej Prawicy - zaczynał korespondencję do członków partii wiceminister. - Wszyscy politycy Polski Razem mają świadomość, że nasz udział w rządzie to efekt kompromisu programowego. Nie kryliśmy, a ja dawałem temu niejednokrotnie publicznie wyraz, że w niektórych sprawach różnimy się od naszych koalicjantów.

Gowin, w części listu poświęconej obecnej sytuacji politycznej, zaznacza swoją gotowość do szukania kompromisu.

Czytaj: Stanowisko PiS jest jasne, wyłożył je wiceminister Sellin

- Namawiałem i będę namawiał zarówno naszych politycznych sojuszników, jak i oponentów, do spojrzenia na wydarzenia ostatnich dni z większym dystansem - pisze wicepremier. - Z całą pewnością żadna z bezpośrednich przyczyn, których efektem był burzliwy przebieg ostatniego posiedzenia Sejmu, nie jest na tyle istotna, abyśmy fundowali sobie tak poważny kryzys polityczny. I taka samo jak nieroztropna była próba zmiany zasad obecności dziennikarzy w parlamencie, tak osłabiające autorytet i powagę państwa było blokowanie mównicy sejmowej przez posłów opozycji (w tym kilku byłych marszałków) czy „okupacja” sali posiedzeń Sejmu.

Gowin przypomina dobrą wolę strony rządzącej, której jest elementem. Za jej wyraz uważa udane wycofanie się kierownictwa Sejmu z restrykcji wobec obecności dziennikarzy w Sejmie.

Czytaj: Opozycja pozaparlamentarna musi wypracować wspólny program?

- Mimo oczywistych różnic musimy się wspólnie z opozycją zastanowić, jak zapewnić Polsce i Polakom bezpieczeństwo i dobrą jakość życia. Do takiej dyskusji będę namawiał liderów wszystkich ugrupowań parlamentarnych - kończy polityk, który z racji swojej przeszłości w Platformie Obywatelskiej może być elementem szukania wyjścia z impasu, w jakim znalazła się polska scena polityczna.

Gowin kończy życzeniami z okazji świat skierowanymi do członków i sympatyków jego partii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • patriota 2016-12-29 17:03:05
    Do Marek M-S: Kim jesteś iż obrażasz Wicepremiera? Wstydź się człowieku , z uwagi na poniższą pisownię trudno określić czy jesteś Polakiem.
  • Marek M-S 2016-12-24 10:27:42
    Panie ministrze jak to się dzieje, że jak był Pan w PO to wszystko i wszystkich Pan krytykował a dziś wszystko Panu pasuje i bezkrytycznie wszystko Pan legitymizuje. Pod sztandarem PO to było złe. Dziś jest tylko dobrze. To porazajace, że można być takim hipokryta.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA