REKLAMA

Sejm i Senat: Premie dla marszałków na cele społeczne

  • Autor: GP
  • 16 grudnia 2016 11:17
Sejm i Senat: Premie dla marszałków na cele społeczne Jarosław Kaczyński i politycy PiS. Po tym spotkaniu zapadła decyzja, że premie w prezydiach Sejmu i Senatu wspomogą szczytne cele. (fot.:twitter.com/AdamBielan)

• Adam Bielan poinformował, że premie za rok 2016, które przyznano politykom PiS w prezydiach Sejmu i Senatu trafią na cele charytatywne.
• Wicemarszałek Senatu nie ukrywał, że decyzję podjęto po spotkaniu z liderem formacji, Jarosławem Kaczyńskim.

Adam Bielan (PiS) z Senatu, wicemarszałek zapowiedział, że politycy PiS stanowiący kierownictwo izb parlamentu oddadzą premie za rok 2016 na cele charytatywne. Bielan, w krótkim wpisie na Twitterze, zaznaczył, że decyzję taką podjęto po rozmowie z liderem PiS, Jarosławem Kaczyńskim.

- Członkowie prezydiów Sejmu i Senatu po rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim podjęli decyzję o przekazaniu premii na cele charytatywne - napisał polityk.

Sprawa wysokich premii pojawiła się w środku tygodnia, gdy wicemarszałek Stanisław Tyszka (Kukiz'15) oddał swoją na konto z którego przyszła. Po tym fakcie rozpętała się burza wokół tematu. Kolejni politycy deklarowali, że pieniądze są zbyt duże.

Marszałkowie Sejmu otrzymali po 13 169 zł i 21 gr, a pracujący w Senacie zastępcy Marszałka po 22 500 zł. Wysokość premii dla Marszałka Karczewskiego to imponująca suma 33 400 zł.

W Prezydium Sejm z ramienia PiS, oprócz Marszałka Kuchcińskiego, zasiadają: Joachim Brudziński i Ryszard Terlecki. Prezydium Senatu to oczywiście Marszałek Karczewski i Adam Bielan, Grzegorz Czelej i Maria Koc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Bicvznapis 2016-12-16 17:10:38
    A pies terlecki też odda to jak on przeżyje ,miał przeznaczyć na życie ,a może na wódę klamca pisowski .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA