REKLAMA

Sejm, Kukiz'15 krytycznie o Prawie o zgromadzeniach

  • Autor: PAP/JS
  • 13 grudnia 2016 18:11
Sejm, Kukiz'15 krytycznie o Prawie o zgromadzeniach Zdaniem Jachnika senackie poprawki "nic nie wnoszą" do przepisów wprowadzających tzw. zgromadzenia cykliczne (fot. facebook)

Klub Kukiz'15 nie poprze zmian w prawie zgromadzeniach - zapowiedział w Sejmie Jerzy Jachnik (Kukiz'15) podczas debaty nad senackimi poprawkami do tej nowelizacji.

Sejm debatował nad stanowiskiem Senatu, który zaproponował do nowelizacji dwie poprawki. Jedna wykreśla zapis o pierwszeństwie dla władz i Kościołów w wyborze miejsca i czasu zgromadzenia. Druga wprowadza do niej 14-dniowe vacatio legis.

Zdaniem Jachnika senackie poprawki "nic nie wnoszą" do przepisów wprowadzających tzw. zgromadzenia cykliczne. "Zastanawiamy się, dlaczego i po co wprowadza się kolejną zmianę ustawy o zgromadzeniach. My tego w żadnym wypadku nie poprzemy. Możemy mówić o zmianach przede wszystkim w zakresie wolności zgromadzeń" - powiedział poseł Kukiz'15.

W myśl przygotowanej przez grupę posłów PiS i uchwalonej przez Sejm nowelizacji odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów. Ustawa przewiduje też możliwość otrzymania na trzy lata zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń i brak możliwości organizacji konkurencyjnego zgromadzenia w tym samym miejscu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA