REKLAMA

Sejm: Mazurek ukarana za słowa "zespół kolesi". Mówiła o sędziach SN

  • Autor: GP
  • 12 lipca 2016 14:10
Sejm: Mazurek ukarana za słowa "zespół kolesi". Mówiła o sędziach SN Beata Mazurek i Ryszard Terlecki z PiS. (fot.:facebook.com/posel.bmazurek)

● Komisja etyki zwróciła uwagę posłance PiS Beacie Mazurek, na jej niestosowne słowa z kwietnia br.
● Posłanka sędziów Sądu Najwyższego określiła mianem "zespołu kolesi".
● Mimo wezwań posłanka nie zdecydowała się bronić na komisji etyki poselskiej.

We wtorek (12 lipca) Polityka.pl poinformowała o decyzji komisji etyki poselskiej. Posłowie, którzy dbają o poprawność zachowań polskich parlamentarzystów zdecydowali się ukarać posłankę PiS i rzecznik klubu tej partii "zwróceniem uwagi".

Sprawa dotyczy wypowiedzi Beaty Mazurek, która słowami "zespół kolesi, którzy bronią status quo poprzedniej władzy" nazwała zgromadzenie sędziów Sądu Najwyższego (SN) w kwietniu br. Jej komentarz dotyczył kryzysu konstytucyjnego, w którym sędziowie SN zabrali głos w obronie Trybunału.

O jej ukaranie apelowali posłowie opozycji.

Głosowanie wyglądało następująco - za karą dla rzeczniczki PiS głosowali posłowie Nowoczesnej PO i PSL. Jeden poseł wstrzymał się od głosu, był to Grzegorz Długi z Kukiz’15. Wniosek o umorzenie sprawy Włodzimierza Bernackiego z PiS nie został rozpatrzony pozytywnie.

"Zwrócenie uwagi" to najłagodniejsza kara, którą może wymierzyć komisja etyki, ale jednocześnie trzeba pamiętać, że posłowie z komisji nie mają w swojej dyspozycji kar dotkliwych - np. finansowych lub regulaminowych.

Mazurek w czasie procedowania jej kary przez komisję ani razu, mimo trzech wezwań, nie pojawiła się na spotkaniach komisji etyki poselskiej.

Izabela Mrzygłocka z PO określiła jej zachowanie jako "nieeleganckie".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • polak 2016-07-13 04:58:27
    ta pani została ukarana za prawdę. !!!!!!!!!!!!!!!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA