REKLAMA

Sejm, Milewski (PiS): To ostatni akord ws.TK

  • Autor: PAP/JS
  • 01 grudnia 2016 21:00
Sejm, Milewski (PiS): To ostatni akord ws.TK Milewski występując w debacie w imieniu PiS, podkreślił, że to "ostatni akord koncertu o Trybunał Konstytucyjny".

To ostatni akord w koncercie o Trybunale Konstytucyjnym - podkreślił poseł PiS Daniel Milewski w sejmowej debacie nad projektem Przepisów wprowadzających ustawę o organizacji i trybie postępowania przed TK oraz ustawę o statusie sędziów TK.

W czwartek wieczorem Sejm debatuje nad tym projektem. Pierwsza z tych ustaw została w środę uchwalona przez Sejm; do drugiej Sejm wprowadził poprawki Senatu i trafi ona do prezydenta.

Milewski występując w debacie w imieniu PiS, podkreślił, że to "ostatni akord koncertu o Trybunał Konstytucyjny". Przypomniał, że cała sprawa zaczęła się od zapisania przez PO w 2015 r. w nowej ustawie o TK możliwości wyboru pięciu sędziów Trybunału "na zapas", mimo bliskiego końca kadencji Sejmu. Jak dodał, autorzy tych zmian "mają jeszcze okazję przeprosić". "To wy pisaliście prawo pod konkretne osoby" - podkreślił.

"Projekt ma sprawić by Trybunał wrócił do normalnej pracy, nie w interesie swoim, ale w interesie praw i wolności Polek i Polaków" - dodał Milewski.

Prowadząca obrady wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska zwróciła mu uwagę, że nie odniósł się ani słowem do samego projektu.

Wcześniej projekt zaprezentował przedstawiciel wnioskodawców Stanisław Piotrowicz (PiS)

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA