REKLAMA

Sejm nie zgodził się na uchylenie immunitetu posłowi Jackowi Żalkowi

  • Autor: PAP/AS
  • 30 stycznia 2016 11:50
Sejm nie zgodził się na uchylenie immunitetu posłowi Jackowi Żalkowi Szef MSZ Witold Waszczykowski (fot. Adrian Grycuk/wikipedia/CC BY-SA 3.0 pl)

Sejm nie zgodził się w sobotę 30 stycznia na uchylenie immunitetu wiceszefowi klubu Jackowi Żalkowi (PiS). Wniosek złożyła policja, która zarzuciła posłowi przekroczenie prędkości.

Przeciw uchyleniu immunitetu Żalkowi opowiedziała się komisja regulaminowa i spraw poselskich.

Za przyjęciem wniosku policji głosowało 127 posłów, przeciwko było 268, a 47 wstrzymało się od głosu.

Wniosek o uchylenie Żalkowi immunitetu w listopadzie 2015 roku złożył Komendant Główny Policji. Według policji poseł w czerwcu 2015 roku w woj. podlaskim jadąc z prędkością 115 km/h przekroczył dopuszczalną prędkość o 25 km/h.

Żalek do sprawy odniósł się 13 stycznia 2016 roku, na posiedzeniu komisji regulaminowej. Tłumaczył, że policja go zatrzymała za wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. Jak dodał znak zakazu wyprzedzania dotyczył samochodów ciężarowych. "Kiedy wyjaśniliśmy sobie, że nie jestem ciężarówką policjanci wypuścili mnie" - zaznaczył Żalek. Według niego policjanci nie zarzucali mu przekroczenia prędkości.

Przedstawiciel Komendy Głównej biorący udział w posiedzeniu komisji replikował, że policja dysponuje dowodem na przekroczenie prędkości przez posła w postaci nagrania z wideorejestratora.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • anty bolszewik1 2016-01-30 13:42:04
    Podobna sytuację miałem z policją, która chciała mi wlepić mandat za zawracanie na skrzyżowaniu, gdzie miał być nieistniejący nigdy znak jazdy na wprost. Gdy policjant się zorientował, że tego znaku nie ma, po naradzie z kolegami wymyślił nowe nie zaistniałe wykroczenie- zawracanie na przejściu dla pieszych, które było przed skrzyżowaniem. Mandatu nie przyjąłem i w pierwszej instancji dostałem zaoczny wyrok zapłacenia mandatu plus koszty, a po odwołaniu nastąpiła rozprawa, gdzie przedstawiłem niezbite dowody na zawracanie na skrzyżowaniu i w efekcie sędzia zawyrokował moje uniewinnienie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA