REKLAMA

Sejm: Nowoczesna chce odrzucenia kolejnego projektu PiS o TK

  • Autor: PAP/JS
  • 01 grudnia 2016 21:16
Sejm: Nowoczesna chce odrzucenia kolejnego projektu PiS o TK Występując w debacie w imieniu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz powiedziała, że miniony rok był "sztafetą konstytucyjnego wstydu dla polityków PiS" (fot. Sejm/twitter)

O odrzucenie w pierwszym czytaniu Przepisów wprowadzających ustawę o organizacji i trybie postępowania przed TK oraz ustawę o statusie sędziów TK wniosła wieczorem w Sejmie Nowoczesna.

Występując w debacie w imieniu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz powiedziała, że miniony rok był "sztafetą konstytucyjnego wstydu dla polityków PiS".

"Łamiecie konstytucję, łamiecie ustawy, ale nie złamiecie przywiązania ludzi do praworządności, do demokracji" - powiedziała zwracając się do posłów PiS.

"Nie pozwolimy wam zakopać polskiej wolności" - dodała. "Kary nie unikniecie; kiedyś przestaniecie rządzić, a każdy polityk PiS, który złamał prawo czy konstytucję, poniesie odpowiedzialność" - podkreśliła Gasiuk-Pihowicz.

Zapewniła, że "im bardziej PiS będzie ograniczać wolności i demokrację, tym mocniej Polacy i Polki będą się o to upominali".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA