REKLAMA

Sejm, PiS: Reforma edukacji pilna, przemyślana i przygotowana

  • Autor: PAP/JS
  • 13 grudnia 2016 18:29
Sejm, PiS: Reforma edukacji pilna, przemyślana i przygotowana W wystąpieniu Machałek nawiązała do przypadającej we wtorek rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Reforma edukacji jest pilna, przemyślana i przygotowana - powiedziała Marzena Machałek (PiS) podczas drugiego czytania projektów ustaw: Prawo Oświatowe i Przepisy wprowadzające Prawo Oświatowe, zmieniających strukturę szkół, w tym likwidujących gimnazja.

W wystąpieniu Machałek nawiązała do przypadającej we wtorek rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Jak mówiła, 80 proc. młodych Polaków w wieku 15-19 lat nic wie o stanie wojennym. "Taką odebrali szkołę, taką odebrali edukację. Jest to dobitny fakt, który świadczy o tym, że polską szkołę trzeba naprawić" - powiedziała. "Edukacja to sprawa narodowa" - podkreśliła.

"Nie można zamykać oczu na rzeczywistość, nie można bronić takiego stanu polskiej szkoły. Ci, którzy tego bronią, w istocie bronią własnych błędów, fatalnych decyzji i zaniechań" - oceniła Machałek.

Zaznaczyła, że reforma jest dobrze przygotowana, przemyślana, wyliczona, jej finansowanie jest zagwarantowane. Dodała, że samorządom zostawiono swobodę kształtowania sieci szkół. Mówiąc o zmianach, podkreśliła, że zmienione będzie podejście do ucznia, "by nie był półautomatem, który dobrze rozwiązuje testy". "Odbudowujemy, ratujemy" licea ogólnokształcące - powiedziała.

Jak mówiła Machałek, ponad 60 proc. szkół podstawowych funkcjonuje ze szkołami podstawowymi, upodobniając się do nich, a samodzielne mają problemy z naborem.

"Polskiej szkole potrzebna jest zmiana, Polskiej szkole potrzebna jest reforma. Jest ona pilna i konieczna. Powtórzę: została dobrze przygotowana, została dobrze przemyślana. Wszystkie polskie dzieci zasługują na dobrą szkołę, na dobrą przyszłość. Nie ma wątpliwości, że trzeba uporządkować polski system edukacji, że trzeba naprawić polską szkołę" - powiedziała.

W imieniu klubu PiS Machałek złożyła poprawki do projektów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA