REKLAMA

Sejm: PO pisze do Komisji Etyki. Wniosek dotyczy posła PiS Stanisława Piotrowicza

  • Autor: GP
  • 07 grudnia 2016 15:44
Sejm: PO pisze do Komisji Etyki. Wniosek dotyczy posła PiS Stanisława Piotrowicza PO oskarża posła Stanisława Piotrowicza o jawne kłamstwo z mównicy sejmowej. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• Klub PO wystosował pismo o ukaranie Stanisława Piotrowicza za kłamstwo wygłoszone z mównicy sejmowej.
• Sławomir Neumann (PO), podpierając się słowami Krzysztofa Brejzy, złożył wniosek do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie posła PiS.

Sławomir Neumann (PO) opublikował na Twitterze treść pisma klubu partii opozycyjnej do Komisji Etyki Sejmu. W treści politycy opozycji uważają, że doszło do naruszenia zasad etyki poselskiej przez posła PiS, Stanisława Piotrowicza.

Wniosek dotyczy wystąpienia posła i szefa Komisji Sprawiedliwości z 1 grudnia br.

- W trakcie 31. posiedzenia Sejmu, podczas 41. punktu porządku dziennego - to debata o poselskim projekcie ustawy dotyczącym Trybunału Konstytucyjnego (TK) - poseł Stanisław Piotrowicz zapewniał z mównicy sejmowej, że będąc prokuratorem w okresie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej (PRL), nie oskarżał działaczy opozycji (demokratycznej) - czytamy w piśmie autorstwa posła PO.

Neumann w treści listu następnie powołuje się na klubowego kolegę, który wytykał Piotrowiczowi kłamstwa dotyczące jego przeszłości.

- Krzysztof Brejza z mównicy sejmowej przedstawił dowody w postaci podpisu posła Stanisława Piotrowicza, ówczesnego prokuratora PRL, na akcie oskarżenia jednego z opozycjonistów - zauważył.

PO argumentuje, że "poseł Stanisław Piotrowicz okłamał z mównicy sejmowej wszystkich obywateli w tak ważnej z historycznego, a także politycznego, punktu widzenia sprawie".

Wniosek kończy się wskazaniem kary w postaci nagany. Komisja Etyki może ukarać posła także upomnieniem.

To tylko część walki opozycji z osobą Stanisława Piotrowicza. Siły opozycyjne chcą jego odwołania z funkcji szefa Komisji Sprawiedliwości. Więcej o tym temacie tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA