REKLAMA

Sejm, PO: prawo o zgromadzeniach to "bubel prawny"

  • Autor: PAP/JS
  • 13 grudnia 2016 17:59
Sejm, PO: prawo o zgromadzeniach to "bubel prawny" Posłanka PO zwracała uwagę, że prace nad - jej zdaniem - ograniczającą prawa obywatelskie ustawą odbywają się w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego (fot. Sejm/twitter)

Nowelizacja ustawy Prawo o zgromadzeniach to "bubel prawny, naginający prawo" - mówiła w Sejmie Dorota Rutkowska (PO) podczas debaty nad poprawkami Senatu.

Posłanka PO zwracała uwagę, że prace nad - jej zdaniem - ograniczającą prawa obywatelskie ustawą odbywają się w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. "Jak można w dniu rocznicy wprowadzenia stanu wojennego rozpatrywać w polskim Sejmie ustawę ograniczającą wolność Polaków?" - pytała.

"Pamiętajcie, kiedyś historia was rozliczy" - powiedziała Rutkowska, zwracając się do posłów PiS.

Poinformowała, że jej klub poprze senackie poprawki, choć nie popiera całej nowelizacji.

Sejm debatuje nad stanowiskiem Senatu, który zaproponował do nowelizacji dwie poprawki. Jedna wykreśla zapis o pierwszeństwie dla władz i Kościołów w wyborze miejsca i czasu zgromadzenia. Druga wprowadza do niej 14-dniowe vacatio legis.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA