REKLAMA

Sejm, PSL: Nowela prawa o zgromadzeniach - antydemokratyczna

  • Autor: PAP/JS
  • 13 grudnia 2016 18:27
Sejm, PSL: Nowela prawa o zgromadzeniach - antydemokratyczna Zbigniew Sosnowski (PSL) (fot. facebook)

PSL stoi na stanowisku, że ustawa o zgromadzeniach - nawet po przyjęciu senackich poprawek, które idą w dobrym kierunku - jest zła, antydemokratyczna i antyobywatelska - mówił w Sejmie Zbigniew Sosnowski (PSL) podczas debaty nad poprawkami Senatu.

Senat zaproponował do nowelizacji dwie poprawki. Jedna wykreśla zapis o pierwszeństwie dla władz i Kościołów w wyborze miejsca i czasu zgromadzenia. Druga wprowadza do niej 14-dniowe vacatio legis.

"Stało się bardzo dobrze, że w ostatniej chwili Senat pochylił się nad skutkami przyjęcia tej ustawy bez poprawek. Z zadowoleniem przyjmujemy skreślenie ustawowego uprzywilejowania związków wyznaniowych oraz organów władzy publicznej. Eksponowanie niczym nieuzasadnionego uprzywilejowania określonych grup społecznych musi prowadzić zawsze do sprzeciwu i buntu" - powiedział Sosnowski.

"Z zadowoleniem przyjmujemy zmianę dotyczącą wejścia w życie ustawy w celu dania czasu na wdrożenie nowych rozwiązań, aby mogły one miękko wejść w życie i nie stanowić szoku dla obywateli" - dodał poseł ludowców.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA