REKLAMA

Sejm. Z PO do Nowoczesnej: Sowa uzasadnił transfer polityczny

  • Autor: GP/PAP
  • 18 listopada 2016 11:11
Sejm. Z PO do Nowoczesnej: Sowa uzasadnił transfer polityczny Poseł Marek Sowa, teraz Nowoczesna, zaczynał karierę w życiu publicznym pracą w samorządzie. (fot.:facebook.com/mareksowa.fanpage)

• Marek Sowa, nowy poseł Nowoczesnej, opuścił PO, bo partia jest w kryzysie. Jego decyzja to też efekt niezadowolenia z kierownictwa partii.
• Poseł widzi energię w Nowoczesnej. Ryszarda Petru postrzega jako możliwego przyszłego premiera.
• Poseł zna się z Ryszardem Petru.

Poseł Marek Sowa, nowy nabytek klubu Nowoczesnej, wyjaśnił dlaczego opuści Platformę Obywatelską.

- Dałem sobie rok na ocenę sytuacji po wyborach - mówił w wywiadzie publikowanym na łamach "Rzeczpospolitej" poseł. - Kondycja partii opozycyjnej, która wcześniej była przez wiele lat u władzy, nie jest łatwa. Platforma przechodzi kryzys.

Ów, w ocenie Sowy trwa już zbyt długo, by w PO mógł działać. Dodawał, że nowe kierownictwo PO (Grzegorz Schetyna) nie było bez wpływu na jego decyzję.

- Dzisiaj energia jest w Nowoczesnej i to Ryszard Petru jest naturalnym liderem opozycji - ocenił w dalszej części wywiadu Sowa. - Współpracowałem z Jerzym Meysztowiczem z Nowoczesnej i było dla mnie czymś naturalnym, że będziemy poszerzać tę współpracę, kiedy miałem poczucie, że potencjał ludzki w PO nie był wykorzystywany.

Czytaj: Wywiad z posłem Kukiz'15. Co zwiodło w pracy Sejmu posła Kuleszę?

Sowa ma wielkie nadzieje związane z Ryszardem Petru. Widzi go na stanowisku premiera, gdyby tylko opozycja wygrała następne wybory parlamentarne. - Jego pozycja wśród liberałów Unii Europejskiej również rośnie, co było widać podczas śniadania premierów wywodzących się z ugrupowań liberalnych w trakcie szczytu NATO - mówił periodykowi Sowa.

W konkluzji tematu transferu Sowa ocenił, że możemy zobaczyć więcej przejść podobnych do jego decyzji z połowy listopada.

Kolejna twarz PO w niebieskich barwach Nowoczesnej

Ryszard Petru w czasie ogłoszenia przejścia posła Sowy do klubu Nowoczesnej mówił:

- Znam Marka Sowę wiele lat, to bardzo profesjonalny samorządowiec województwa małopolskiego (...) To osoba bardzo zaangażowana i profesjonalnie funkcjonująca w Małopolsce. To wzmocnienie samorządowe dla Nowoczesnej. Jestem przekonany, że udział posła Marka Sowy w pracach klubu Nowoczesna będzie tego typu działaniem - powiedział.

Tym transferem politycznym klub Nowoczesnej zwiększył się do 31 osób. To nadal liczba niewielka wobec PO, która bez posła Sowy nadal liczy na Wiejskiej 132 posłów.

Wcześniej w tym roku do Nowoczesnej przeszedł poseł PO Michał Jaros. Ten transfer miał miejsce w czerwcu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • V 2016-11-19 09:57:13
    Jak statek tonie to szczury pierwsze uciekają tyle w temacieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA