REKLAMA

Sejm zajmie się immunitetami Gawłowskiego, Petru i Gasiuk-Pihowicz

  • Autor: PAP/AT
  • 20 marca 2018 11:25
Sejm zajmie się immunitetami Gawłowskiego, Petru i Gasiuk-Pihowicz Sejm (fot. Rafał Zambrzycki/sejm.gov.pl)

Sejm w czwartek (22 marca) zajmie się wnioskiem o wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Stanisława Gawłowskiego (PO) oraz wnioskami o uchylenie immunitetu posłom Nowoczesnej: Kamili Gasiuk-Pihowicz i Ryszardowi Petru.

Były to trzy punkty sporne porządku obrad. Na początku posiedzenia, posłowie w głosowaniu zdecydowali, że zostaną one rozpatrzone przez Sejm.

Pierwszy z nich to wniosek prokuratury o wyrażenie zgody przez Sejm na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Stanisława Gawłowskiego (PO). Prokuratura zamierza postawić posłowi zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym.

Komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych pod koniec lutego zarekomendowała Sejmowi wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła PO.

Sejm zajmie się też wnioskiem złożonym przez b. ministra skarbu Dawida Jackiewicza (PiS) o uchylenie immunitetu posłance Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz w związku z jej wypowiedzią na jego temat, która padła podczas lipcowych prac w Sejmie nad ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Jackiewicz wytoczył Gasiuk-Pihowicz proces o ochronę dóbr osobistych; domaga się od niej zadośćuczynienia w kwocie 100 tys. złotych.

Czytaj też: 60 posiedzenie Sejmu. Czym zajmą się posłowie?

Komisja regulaminowa i spraw poselskich w listopadzie ub.r. zarekomendowała Sejmowi uchylenie immunitetu Gasiuk-Pihowicz i tym samym udzielenie zgody na pociągnięcie jej do odpowiedzialności cywilnej.

Posłowie rozpatrzą też wniosek o uchylenie immunitetu b. liderowi Nowoczesnej Ryszardowi Petru. O zgodę na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej wnioskował zastępca koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik, który zarzuca posłowi pomówienie.

Komisja regulaminowa w styczniu zarekomendowała Sejmowi uchylenie immunitetu b. liderowi Nowoczesnej.

Sprawami Gawłowskiego, Gasiuk-Pihowicz oraz Petru, Sejm ma zająć się w czwartek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA