REKLAMA

Sejm: Zaopiniowano na ambasadora w Londynie człowieka Jarosława Gowina

  • Autor: GP
  • 23 czerwca 2016 11:53
Sejm: Zaopiniowano na ambasadora w Londynie człowieka Jarosława Gowina Arkady Rzegocki dziękował na Facebooku za ciepłe słowa po jego nominacji na ambasadora. (fot.:youtube.com)

• Sejmowa komisja spraw zagranicznych zaopiniowała na ambasadora RP w Londynie radnego z Krakowa, politologa pracującego naukowo nad dyplomacją na UJ, Arkadego Rzegockiego.
• Polityk z Krakowa związany jest z Jarosławem Gowinem.

Sejmowa komisja spraw zagranicznych zaaprobowała nowego ambasadora w Wielkiej Brytanii. W środę (22 czerwca) posłowie poparli krakowskiego radnego, naukowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, Arkadego Rzegockiego w jego staraniach o posadę ambasadora RP w Londynie.

Potwierdził to sam zainteresowany na portalu społecznościowym wpisem:

Źródło: facebook.com

Arkady Rzegocki jest kojarzony z Polską Razem Jarosława Gowina. Z wykształcenia jest politologiem, jak było wcześniej wspomniane, powiązanym z UJ. Był prodziekanem ds. międzynarodowych na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ w latach 2012 do 2013. W tym elemencie jego edukacji dopatrywać się należy jego przygotowania do pracy w dyplomacji. Nie ma jednak doświadczenia praktycznego w pracy na placówkach dyplomatycznych.

Ambasadę w Londynie opuszcza Witold Sobkow.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA