REKLAMA

Sejmowa komisja ds. specsłużb pozytywnie o D. Dudzie na wiceszefa AW

  • Autor: PAP/JS
  • 05 października 2016 18:47
Sejmowa komisja ds. specsłużb pozytywnie o D. Dudzie na wiceszefa AW Sejmowa komisja ds. służb specjalnych pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Dominika Dudy na zastępcę szefa Agencji Wywiadu

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Dominika Dudy na zastępcę szefa Agencji Wywiadu - poinformował po posiedzeniu przewodniczący komisji Marek Opioła (PiS).

Po odejściu płk. Grzegorza Małeckiego p.o. szefem Agencji jest dotychczasowy zastępca Piotr Kowalski. Duda ma zająć jego poprzednie miejsce.

Opioła powiedział, ze komisja wysłuchała również przedstawianych regularnie posłom informacji o sytuacji na Wschodzie. - Otrzymaliśmy informacje na temat aktywności rosyjskiego wywiadu na terenie Polski - informacje Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego w tym zakresie - powiedział PAP szef komisji

Posłowie rozmawiali też o wewnętrznej sytuacji w Rosji po ostatnich wyborach parlamentarnych z szefem Ośrodka Studiów Wschodnich Adamem Eberhardtem.

- Rozmawialiśmy też z naszymi wywiadami - cywilnym i wojskowym o aktywności Rosji na świecie i jakie płyną stąd różnego rodzaju zagrożenia - mówił.

Z informacji ABW i SKW wynika, że aktywność rosyjska w Polsce jest nadal na wysokim poziomie, służby podsumowały działania z ostatnich lat. - Zostały zdefiniowane punkty w jakiej przestrzeni funkcjonuje rosyjski wywiad. Rozmawialiśmy o linii medialnej i linii wojny hybrydowej tego, co może się dziać na terenie Polski - mówił Opioła.

- W części wywiadowczej rozmawialiśmy o scenariuszach, jakie mogą się w Rosji wydarzyć i analizie aktywności wojskowej i roli służb specjalnych we współczesnym konflikcie zbrojnym - poinformował.

Zaznaczył, że ta aktywność dotyczyła m.in. szczytu NATO i w mniejszym stopniu Światowych Dni Młodzieży. Obu tym wydarzeniom i ocenie speckomisji działania służb będzie poświęcone jedno z kolejnych posiedzeń - zaznaczył Opioła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA