REKLAMA

Sejmowa komisja za uchyleniem immunitetu Kamili Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej

  • Autor: PAP/JS
  • 22 listopada 2017 17:25
Sejmowa komisja za uchyleniem immunitetu Kamili Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz broniła się, że zadawała jedynie "pytanie w interesie publicznym" (fot. Kamila Gasiuk-Pihowicz/Facebook)

Komisja regulaminowa i spraw poselskich rekomenduje Sejmowi uchylenie immunitetu posłance Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz i tym samym udzielenie zgody na pociągnięcie jej do odpowiedzialności cywilnej - taką uchwałę przyjęto podczas  posiedzenia komisji.

O uchylenie posłance immunitetu wnioskował b. minister skarbu Dawid Jackiewicz (PiS), który chce jej wytoczyć proces o ochronę dóbr osobistych. Jackiewicz domaga się od Gasiuk-Pihowicz zadośćuczynienia w kwocie 100 tys. złotych.

Pozew byłego ministra skarbu dotyczy lipcowej wypowiedzi posłanki Nowoczesnej w Sejmie. Powiedziała ona wówczas: "Ja bym chciała przypomnieć Państwu kilka faktów. Dawid Jackiewicz - były minister skarbu w obecnym rządzie Beaty Szydło - w czasie poprzednich rządów PiS w 2006 r. brał udział w awanturze, która doprowadziła do śmierci bezdomnego człowieka. Polityk PiS wdał się z nim w szarpaninę, popchnął go, głowa tego bezdomnego człowieka roztrzaskała się o beton. A potem co zrobiła prokuratura Ziobry? Umorzyła sprawę partyjnego kolegi, mimo że po awanturze z nim zginął człowiek".

Obecny na posiedzeniu komisji pełnomocnik Jackiewicza argumentował, że wypowiedź ta naruszyła godność b. ministra skarbu, a także naraziła go na utratę zaufania publicznego, które jest mu niezbędne, jako osobie publicznej. Gasiuk-Pihowicz broniła się z kolei, że zadawała jedynie "pytanie w interesie publicznym". Zapewniała też, że nie sugerowała żadnej odpowiedzialności Jackiewicza za śmierć mężczyzny - chodziło jej natomiast o działania ówczesnej prokuratury, która na wstępnym etapie umorzyła postępowanie w tej sprawie.

Uznała też, że wniosek Jackiewicz jest próbą "kneblowania jej ust".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • siekierka 2017-11-22 19:10:30
    Pani Gasiuk Pichowicz jest bardzo bezczelną idiotką. Nie wiem, czy idiotyzm powoduje bezczelność, czy bezczelność popycha ją do idiotycznych wypowiedzi, ale efekt jest ten sam.
  • Madera 2017-11-22 19:09:41
    A dlaczego to "niewinny"pan Minister nie odpowiedział Pani Kamili publicznie ?! Tak nie postępują ludzie niewinni.....! I co uważacie,że kara i wyrzucenie Posłanki z Sejmu ukróci......chamstwo, bezczelność bufona z PIS ?Bezdomny nie był wart dochodzenia ? TO JEST PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ?! To chamstwo i podłość ! Morderca odpowie prędzej czy póżniej i Pan Panie Ziobro będzie sie tłumaczył ze swoich prawych postępowań!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA