REKLAMA

Sellin: Ustawa medialna za kilka dni w Sejmie, abonament za 10 zł z rachunkiem za prąd

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 08 kwietnia 2016 11:11
Sellin: Ustawa medialna za kilka dni w Sejmie, abonament za 10 zł z rachunkiem za prąd Wiceminister kultury zapewnia, że ustawę medialną ma już na biurku (fot. facebook/Jarosław Sellin)

- Ustawa medialna jest przygotowywana. W każdym momencie może trafić do Sejmu. Myślę, że to jest kwestia kilku dni - zapowiedział w "Sygnałach dnia" wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Jak powiedział, ustawę ma już na biurku, teraz zostanie przekazana do Sejmu. Dodał, że powinna zacząć obowiązywać od 1 lipca tego roku.

- Dokument mówi o dwóch zasadniczych sprawach: o przebudowie ustroju mediów publicznych, żeby nie były one już spółkami prawa handlowego, które muszą się rozliczać z zysku z ministrem skarbu państwa i żeby koncentrowały się na misji programowej, a nie na wypracowywaniu zysku i ściganiu się z mediami komercyjnymi na to, kto więcej zarabia, kto więcej reklam nadaje - mówił Jarosław Sellin.

Czytaj też: Trybunał Stanu dla Donalda Tuska? Sasin: Jest aż nadto powodów

Zapewnił jednak, że ustawodawca nie przewiduje daleko idącego ograniczenia reklam w mediach narodowych. 

- Jedną z ważniejszych spraw jest sposób finansowania mediów publicznych. Poszerzamy bazę płatników. Abonament będzie opłacany wraz z rachunkiem za prąd, kwota będzie dużo mniejsza, będzie to niewiele więcej niż 10 zł - powiedział.

Jarosław Sellin liczy także na wyższe środki na media z tytułu tej opłaty. Jego zdaniem, obecnie obowiązujący abonament radiowo-telewizyjny jest "prawie martwą daniną".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Monika 2016-04-20 12:25:34
  Do BurakNaPOlu: Płacisz za ODBIORNIK -TV-RADIO!!!!?... Nie za oglądanie TVP,czy słuchania radia!!!? Ja też nie OGLĄDAM-GÓWNA TVN-24 i INNE !!! Pozdrawiam
 • tyt 2016-04-12 08:52:55
  Nie ogladam tv i nie chcę się dolkadac. Chocbym mie wiem ile się dołożył i tak nie znajde w tv tvp tego co mnie interesuje, a za propagandę placic nie chcę bez względu na to jakie wladze sa na Woronicza
 • BurakNaPOlu 2016-04-08 15:43:06
  Nie oglądam, nie mam TV ! To dlaczego tak samo jak Platfusy idziecie w zaparte z poszanowaniem praw człowieka ??? Zróbcie jak w Irlandii i w UK, tam płacą wszyscy którzy oglądają a Ci co nie oglądają np. BBC (np. tylko grają albo tylko filmy DVD) nie płacą ! Ba! Nawet programy transmitowane na stronie www są za darmo byle by oglądać je po wyemitowaniu a nie live !! Do piachu z takim haraczem ! Cholerna mafia telewizyjna!
 • brawo PIS 2016-04-08 15:31:56
  przez 8 lat po i psl skolonizowali wszystkie media w kraju,które tylko im służyły i propagandzie
 • Kazik 2016-04-08 12:20:18
  BŁAGAM dajcie WSZYSTKIE kanały TVP na MULTIPLEX !!!!!!!!!!! Nie tak jak złodziejski rząd PO-PSL który zamiast TVP-SPORT ,TVP-HD,TVP-SERIALE i inne dać na MULTIPLEX!!! To DOGADAŁA się z POLSATEM i TVN-em(korupcja) dali reklamowy POLSAT SPORT NEWS!!!Niech go sobie POLSAT w DUPĘ WSADZI!!! Dajcie WSZYSTKIE kanały TVP na MULTIPLEX!!! Tak jak to powinno zrobić PO-PSL!!! Wtedy Będzie jakaś konkurencja dla STACJI KOMERCYJNYCH !!! Tak jest choćby w CZECHACH!!! PozdrawiamREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA