REKLAMA

Senacka komisja nie chce pozwolić na zatrzymanie senatora Koguta]

  • Autor: PAP/JS
  • 16 stycznia 2018 22:57
Senacka komisja nie chce pozwolić na zatrzymanie senatora Koguta] Prokuratura Krajowa chce postawić zarzuty również senatorowi Kogutowi, który już sam zrzekł się immunitetu chroniącego parlamentarzystę (fot. facebook)

Senacka komisja regulaminowa zarekomendowała odrzucenie wniosku o wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta. Senator wcześniej sam zrzekł się immunitetu.

W ubiegłym miesiącu CBA zatrzymało pięć osób podejrzewanych o korupcję, w tym m.in. syna senatora PiS Stanisława Koguta - Grzegorza, który jest wiceprezesem zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym; prezesem tej fundacji jest senator Kogut.

Prokuratura Krajowa chce postawić zarzuty również senatorowi Kogutowi, który już sam zrzekł się immunitetu chroniącego parlamentarzystę; skierowała do marszałka Senatu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie senatora Koguta do odpowiedzialności karnej, zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie parlamentarzysty. Kogut został przez PiS zawieszony w prawach członka partii.

Według prokuratury, Kogut miał wywrzeć wpływ na wydanie decyzji o umorzeniu postępowania administracyjnego, które dotyczyło wpisania do rejestru zabytków budynku dawnego hotelu Cracovia i kina Kijów w Krakowie. W zamian za to - napisano w komunikacie PK - "senator miał przyjąć obietnicę udzielenia mu korzyści majątkowej znacznej wartości w kwocie 1 miliona złotych", przy czym połowa tych pieniędzy "została przyjęta w formie darowizny wpłaconej na rzecz Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, w której senator pełnił funkcję prezesa zarządu".

Prokuratura chce też postawić Kogutowi zarzut przyjęcia korzyści majątkowej o wartości co najmniej 170 tysięcy złotych "w zamian za wywarcie wpływu na prezesa zarządu i członków zarządu PKP S.A. w zakresie podjęcia decyzji dotyczącej jednej z umów zawartych pomiędzy PKP a innym podmiotem gospodarczym", na mocy której "krakowska firma miała otrzymać 4 miliony 400 tysiące złotych, jako udział w kosztach prowadzonej inwestycji rozbudowy dworca autobusowego w Krakowie".

Trzeci zarzut dotyczy "pośrednictwa przy załatwianiu sprawy penitencjarnej skazanego za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą". Według prokuratury, Kogut miał "pośredniczyć w zamianie sposobu odbywania kary przez skazanego na lżejszy system półotwarty w zamian za korzyść majątkową o wartości co najmniej 24 tysięcy złotych w postaci wyposażenia oświetlenia obiektów sportowych należących do Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.

Kogut, zrzekając się immunitetu mówił, że czuje się niewinny. Oświadczył, że rezygnuje z immunitetu, "żeby wszystkie sprawy zostały wyjaśnione do końca". "Bo ja naprawdę będę dbał o dobre imię mojej fundacji, a także całej rodziny" - powiedział senator.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Państwo teoretyczne ! 2018-01-17 08:19:09
    Kiedy wymiar sprawiedliwości podejmie czynności w przedmiocie wyłudzeń finansowych o dużej wartości przez senatora Gowina Józefa Zająca ,zniszczył najcenniejsze grunty rolne po dawnym PGR pod budowę prywatnych obiektów wraz wyposażeniem zakupem maszyn z środków UE na wartość 1 miliardera złotych itd.Depułtycze Królewskie obręb gminy Chełm który jest objęty w największej skali aferą gruntową masowych zmian przeznaczenia gruntów rolnych na cele nie rolnicze gdzie właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań, przy obecnym stanie prawnym Gmina Chełm jest kliku krotnie większą metropolią legalnych działek budowlanych od Miasta Chełma, w danych okolicznościach celem dobra porządku prawnego Miasto Chełm w Powiecie Chełmskim powinno wejść w obszar Gminy Chełm. PATOLOGIA DO JAKIEJ DOPROWADZIŁA POPRZEDNIA WŁADZA I OBECNA RZĄDZĄCA W ZWIĄZKU Z NIEPRZESTRZEGANIEM PRZEPISÓW PRAWA .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA