REKLAMA

Senat odwołał Stanisława Koguta z funkcji przewodniczącego komisji infrastruktury

  • Autor: PAP/JS
  • 21 grudnia 2017 15:38
Senat odwołał Stanisława Koguta z funkcji przewodniczącego komisji infrastruktury Stanisław Kogut został również przez PiS zawieszony w prawach członka partii. (Stanisław Kogut, fot.stanislawkogut.pl)

Senat odwołał senatora PiS Stanisława Koguta z funkcji przewodniczącego komisji infrastruktury. Odwołanie ma związek z prowadzonym przez CBA postępowaniem dot. podejrzeń o korupcję.

W głosowaniu za odwołaniem Koguta udział wzięło 56 senatorów; nikt nie był przeciw, ale 21 osób wstrzymało się od głosu.

Prowadzący obrady Senatu wicemarszałek Adam Bielan poinformował, że Kogut złożył rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego komisji infrastruktury. Dodał, że wniosek o odwołanie senatora PiS został pozytywnie zaopiniowany przez Konwent Seniorów.

We wtorek (19 grudnia) CBA zatrzymało pięć osób podejrzewanych o korupcję, w tym m.in. syna senatora PiS Stanisława Koguta - Grzegorza, który jest wiceprezesem zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym; prezesem tej fundacji jest senator Kogut. Prokuratura chce postawić zarzuty również senatorowi Kogutowi, który już sam zrzekł się immunitetu chroniącego parlamentarzystę; w styczniu w Senacie rozpatrzony ma być wniosek prokuratury o zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora. Kogut został również przez PiS zawieszony w prawach członka partii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA