REKLAMA

Senat: Przerwa przed głosowaniem. Senator Stanisław Kogut źle się poczuł

  • Autor: PAP/AT
  • 19 stycznia 2018 13:20
Senat: Przerwa przed głosowaniem. Senator Stanisław Kogut źle się poczuł Senator Stanisław Kogut źle się poczuł przed głosowaniem ws. tymczasowego aresztowania (fot.senat.gov.plMichał Józefaciuk)

Przed głosowaniem nad wnioskiem prokuratury w sprawie wyrażenia przez izbę zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta zarządzono przerwę w obradach Senatu.

Senator Jerzy Fedorowicz (PO) powiedział, że przerwę zarządzono po tym jak Stanisław Kogut źle się poczuł.

Senatorowie w piątek (19 stycznia) rano zdecydowali o utajnieniu obrad Senatu w części dot. wniosku prokuratury w sprawie wyrażenia przez izbę zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta. Głosowanie nad wnioskiem odbędzie się w jawnej części obrad.

Utajniona część obrad - która rozpoczęła się po g. 10.40 - odbywa się w senackiej sali 217, przystosowanej do obradowania w trybie tajnym. Wstęp do niej będą mieli senatorowie i pracownicy obsługi posiedzenia, posiadający dostęp do informacji niejawnych o klauzuli "przynajmniej poufne". W związku z tajnością obrad nie będzie rejestrowany dźwięk i obraz, a senatorowie nie będą mogli wnosić m.in. telefonów i urządzeń multimedialnych.

Czytaj też: Senator Stanisław Kogut zrezygnował z immunitetu

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA