REKLAMA

Senator Adam Gawęda zaskoczony skalą nieprawidłowości w Kompanii Węglowej

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 22 marca 2016 14:18
Senator Adam Gawęda zaskoczony skalą nieprawidłowości w Kompanii Węglowej Adam Gawęda nie wyklucza, że audyt zostanie pogłębiony (fot. facebook/Adam Gawęda)

Ogrom i skala problemów oraz nieprawidłowości, z którymi boryka się spółka, jej poszczególne kopalnie i zakłady - był pewnym zaskoczeniem dla wszystkich członków zespołu, który prowadził audyt w Kompanii - mówił w wywiadzie dla wnp.pl senator PiS Adam Gawęda, szef zespołu audytorskiego w KW.

Senator PiS nie kryje, że zaskoczył go wynik audytu w Kompanii Węglowej, choć spodziewał się, że wykryje on nieprawidłowości w KW.

- Oczywiście można się było tego spodziewać. Natomiast ogrom i skala problemów oraz nieprawidłowości, z którymi boryka się spółka, jej poszczególne kopalnie i zakłady - był jednak pewnym zaskoczeniem dla wszystkich członków zespołu, który prowadził audyt w Kompanii. Oczywiście zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że nie będzie łatwo w tak krótkim czasie - bowiem audyt trwał miesiąc - przebadać poszczególne obszary. Ale nie brakowało również determinacji i woli, by to solidnie przeanalizować. Żeby wszystkie dokumenty, a były ich setki, zbadać, zweryfikować i poddać analizie. Z tego zrodziły się później finalne wnioski sformułowane w raporcie - mówił.

Jak powiedział, nie jest wykluczone, że audyt zostanie pogłębiony.

- Minister energii Krzysztof Tchórzewski zwrócił się do nas z prośbą o to, że jeśli uznamy, iż możemy jeszcze popracować w wybranych obszarach, to potrzebny będzie dodatkowy audyt uzupełniający. Będzie on dotyczył wybranych problemów - zapowiedział.

Czytaj całość na wnp.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA