REKLAMA

Senator PiS zgłosił pięć poprawek legislacyjnych do nowej ustawy o SN

 • Autor: PAP/JS
 • 21 lipca 2017 19:38
Senator PiS zgłosił pięć poprawek legislacyjnych do nowej ustawy o SN Aleksander Bobko (PiS) (fot. Senat/twitter)

Aleksander Bobko (PiS) zgłosił pięć poprawek legislacyjnych do procedowanej w Senacie nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. Mają one – jak wyjaśnił – zapewnić ciągłość wykonywania funkcji przez I prezesa SN, wybranego przed wejście w życie zapisów regulacji.

Senator wyjaśniał, że konstytucja mówi wyraźnie "o mianowaniu przez prezydenta I prezesa SN na okres sześciu lat". "Nie ma tam żadnej możliwości skrócenia tej kadencji w trybie konstytucyjnym. Stąd nie bardzo rozumiem, na jakiej zasadzie ustawa miałaby skrócić kadencję aktualnie urzędującego pierwszego prezesa SN" - dodał.

Jak powiedział, "konstytucja (..) jest wiążąca i zmiana tej umowy musi dokonywać się wedle określonych, przyjętych wspólnie zasad. "Bez tego posuwamy się w bardzo niedobrą stronę" - zaznaczył. - "Stąd nie jest to łatwe, ale nie jest trudne, zgłaszam pięć poprawek mających na celu zapewnić ciągłość wykonywania funkcji przez I prezesa SN powołanego przed dniem wejście w życia ustawy, przy poszanowaniu zapisów konstytucji" - powiedział senator. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Kazimierz Sendorek 2017-07-23 00:07:32
  Każdy kto świadomie łamie Konstytucję jest zdrajcą. Ten artykuł Konstytucji o którym mówi prof. Bobko jest jednoznaczny.
 • !!! 2017-07-22 06:06:09
  Do Z ubolewaniem Solidarna: Jakie zwieszenie w prawach członkowskich, przyszły sędzia Sądu Najwyższego.
 • Z ubolewaniem Solidarna 2017-07-21 21:22:04
  Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu , zawsze znajdzie się jakaś czarna owca w stadzie, zwisłbym Frankensteina w prawach członkowskich PiS.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA