REKLAMA

Senatorowie PO: Dokonano cywilnego uśmiercenia Józefa Piniora

  • Autor: PAP/JS
  • 02 grudnia 2016 17:09
Senatorowie PO: Dokonano cywilnego uśmiercenia Józefa Piniora Senatorowie PO protestują w sprawie działań CBA wobec b. senatora Józefa Piniora (fot.:senat.gov.pl)

• Senatorowie PO protestują w sprawie działań CBA wobec b. senatora Józefa Piniora.
• Jak podkreślają został on zatrzymany w stylu przypominającym najgorsze czasy stanu wojennego.
• Dokonano "de facto cywilnego uśmiercenia" Piniora - ocenili.

Swoje pismo w sprawie Piniora przedstawiciele PO kierują do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

W oświadczeniu senatorowie Platformy napisali, że "Pinior został w dniu 29 listopada 2016 r. zatrzymany w stylu przypominającym najgorsze czasy stanu wojennego i oskarżony o działania korupcyjne".

"W stylu nawiązującym do propagandy komunistycznej i stylu prokuratora, który potrafił publicznie i - przed zebraniem dowodów - oświadczyć, że +ten pan już nikogo nie uśmierci+, wykorzystując media publiczne, zwane narodowymi, dokonano de facto cywilnego +uśmiercenia+ Józefa Piniora" - podkreślono w oświadczeniu.

Czytaj też: Naczelnik PK: Z urzędu senatora uczyniono przedsiębiorstwo usługowe

Według senatorów przejęcie sprawy Piniora przez Prokuraturę Krajową, podległą ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze i decyzja o zastosowaniu aresztu, przy jednoczesnej kampanii medialnej świadczy, że "istotą działań nie były sprawy procedury, ale potrzeby propagandy politycznej".

"Na szczęście, niezależny, poznański sąd, po zapoznaniu się z całością +obciążających+ materiałów, nie uwzględnił wniosku prokuratury o zastosowanie aresztu. Mimo takiego finału, wyrażamy zaniepokojenie i sprzeciw umożliwiający powrót praktyk z nieodległych czasów, gdy sprawiedliwość była podporządkowana propagandzie partyjnej. Zbyt dobrze pamiętamy ile zła uczynił indywidualnym ludziom, całym sferom życia społecznego, minister, który przywrócił do wolnej Polski praktyki rodem ze stanu wojennego" - głosi oświadczenie senatorów PO.

"Protest grupy senatorów, który niniejszym przedkładamy, ma swój symboliczny związek z 35. rocznicą stanu wojennego, którą za kilka dni będziemy wspominali. Mamy nadzieję, że będziemy tylko wspominali, a nie ostrzegali przed powrotem praktyk z tamtych lat" - czytamy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA