REKLAMA

Siemoniak: Nie boję się pogróżek Macierewicza

  • Autor: aw
  • 13 maja 2016 23:23
Siemoniak: Nie boję się pogróżek Macierewicza Tomasz Siemoniak (fot. youtube.com)

Tomasz Siemoniak (PO) w "Faktach po Faktach" odpierał zarzuty swego następcy, że rząd PO-PSL pozostawił Polskę "bezbronną". Nazwał słowa Antoniego Macierewicza haniebnymi i krzywdzącymi.

Obecny szef MON oskarżył rządy koalicji PO-PSL o to, że pozostawiły Polskę "bezbronną", a siły zbrojne nie były w stanie zapewnić bezpieczeństwa całego terytorium Polski.

Czytaj też: Audyt rządów PO-PSL, Macierewicz: Siły zbrojne nie zapewniały bezpieczeństwa RP

Siemoniak nazwał te słowa haniebnymi i krzywdzącymi.

- Czy to były poważne zagrożenia, które można było w kilka miesięcy zniwelować? Czy przybyło żołnierzy, sprzętu? Na ołtarzu polityki i krótkiego show jest kładziona prawda i elementarna przyzwoitość - stwierdził w TVN24, nawiązując do zapewnienia Antoniego Macierewicza, że jego resort zdążył uporać się z zaniedbaniami.

Polityk PO odniósł się do zarzutu, że większość polskich wojsk skoncentrowano na zachodzie kraju, pozostawiając wschodnią granicę bez obrony. - Mamy strukturę odziedziczoną po 70 latach taką, że wojsko jest generalnie na zachodzie Polski, a garnizony wschodnie były zawsze słabsze. Natomiast z punktu widzenia operacyjnego ważne jest gdzie wojsko się znajdzie w czasie zagrożenia, a nie gdzie są koszary - tłumaczył Siemoniak.

Jako nieprawdziwy uznał kolejny zarzut ministra Macierewicza, że zakupy uzbrojenia dla polskiej armii wspierały głównie wzrost gospodarczy innych państw, m.in. Niemiec i Francji.

Dodał na koniec, że nie boi się pogróżek o konsekwencjach karnych. - Wiele z tych spraw, o których mówi minister Macierewicz, ma bardzo proste wyjaśnienie. Tylko to wyjaśnienie by naruszało tajemnicę państwową i tego zrobić nie można. Dziwię się, że Macierewicz tę granicę przekracza - stwierdził Siemoniak. 

Czytaj też: Siemoniak do Macierewicza: Insynuacje, półprawdy i pomyłki

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Pesymista 2016-05-14 00:07:09
    Ekipa Macierewicza na leczeniu się zna - dwóch kierowników aptek jako wiceministrowie. Ze znajomością techniki jest już znacznie gorzej. To dla nich czarna magia.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA