REKLAMA

Siemoniak: nie ma w PO sporu na linii Schetyna-Budka

  • Autor: GP
  • 05 października 2017 08:20
Siemoniak: nie ma w PO sporu na linii Schetyna-Budka Posiedzenie Gabinetu Cieni PO, struktury w ramach opozycyjnej partii, która recenzuje działanie rządu RP. W głębi kadru Grzegorz Schetyna i Tomasz Siemoniak. (fot.:PO/twitter.com)

Borys Budka nie ma mieć aspiracji, by przejmować funkcje w Platformie Obywatelskiej, uważa Tomasz Siemoniak. Polityk łagodził w czwartek (5 października) informacje o napięciach między Budką a liderem PO Grzegorzem Schetyną.

Ważny polityk PO, były minister obrony Tomasz Siemoniak zdecydował się zdementować krążące po mediach spekulacje o trudnościach na linii Grzegorz Schetyna - Borys Budka. Ten drugi stał się obiektem zainteresowania mediów po tym, jak latem został twarzą protestów w obronie sądów.

Media oceniały, że miało dojść nawet do spotkania lidera PO Grzegorza Schetyny z jego politycznym kolegą, na którym zażądano lojalności. Oficjalnego stanowiska formacji nie było, a Budka i Schetyna nie komentowali sprawy.

W czwartek (5 października) zapytano o tę kwestię Tomasza Siemoniaka.

- Relacje na linii Grzegorz Schetyna - Borys Budka są bardzo dobre - powiedział były minister w Polskim Radiu. - Nie sądzę, żeby poseł Budka aspirował do funkcji w Platformie Obywatelskiej.

W ocenie Siemoniaka nie ma też powodów do obaw o pozycję samego lidera, bo Schetyna wypracował sobie już dawno poparcie całej formacji. - Przewodniczący Schetyna jest i będzie do końca kadencji stabilnym punktem na opozycji - konkludował.

Za Tomaszem Siemoniakiem przemawia doświadczenie w walce z Grzegorzem Schetyną, bo sam w ostatnich wyborach w partii starał się sprawdzić swoją pozycję. Po wyborach do Sejmu w 2015 roku stanął do wyścigu o fotel szefa PO, w którym startował też Schetyna. Po krótkiej, kilkutygodniowej kampanii panowie doszli do porozumienia. Siemoniak zrezygnował z ubiegania się o stanowisko, wówczas zwalniane przez Ewę Kopacz.

PO do tej pory była kierowana przez kilku polityków. W pierwszym okresie istnienia partii byli to Donald Tusk, Andrzej Olechowski i Maciej Płażyński. Po ustabilizowaniu się sytuacji ster przejął Tusk, który kierował PO do 2014 roku. Na fotelu przewodniczącego Platformy zastąpiła go Ewa Kopacz (była pełniącą obowiązki). Od 2015 roku formacją kieruje Grzegorz Schetyna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA