REKLAMA

Siemoniak w Radomiu: dość demontażu państwa prawa przez PiS

  • Autor: AS/PAP
  • 27 listopada 2015 20:30
Siemoniak w Radomiu: dość demontażu państwa prawa przez PiS Tomasz Siemoniak w Radomiu (fot. Twitter)

Dość demontażu państwa prawa przez PiS – podkreślał podczas piątkowej wizyty w Radomiu, w ramach kampanii na szefa PO, b. wicepremier i b. szef MON - Tomasz Siemoniak. W jego ocenie, w kontekście obecnych rządów PiS rola PO staje się bardzo istotna.

„Jest rzecz ważniejsza niż nasza wewnętrzna kampania w Platformie. Mianowicie to, co się dzieje w państwie. Członkowie PO, ja ten głos chcę także wyrazić jako swój, mówią: dość demontażu państwa prawa przez PiS” – powiedział dziennikarzom Siemoniak po spotkaniu z radomskimi działaczami Platformy Obywatelskiej.

 

„To, co się dzieje w ciągu ostatnich dni, bardzo mocno porusza całą opinię publiczną. Ludzie są zbulwersowani, oczekują, że Platforma będzie liderem mówienia stop temu, co się dzieje w kraju” – stwierdził Siemoniak. "Dzieją się złe rzeczy i PO staje się jeszcze bardziej potrzebna niż przez ostatnie 15 lat" - dodał.

B. wicepremier pytany o kształt przyszłej PO odpowiedział, że zależy mu, aby partia znów stała się wspólnotą. „Tę wspólnotę trzeba odbudować, żeby ludzie się lubili i chcieli działać razem, żeby nie było emocji, podziałów, kłótni, wracania do przeszłości. Są ważniejsze sprawy teraz niż wewnętrzne kłopoty Platformy” – przekonywał Siemoniak. W jego ocenie „Platforma przyszłości” musi być partią, która przyciąga młodych. „Straciliśmy wielu młodych wyborców i bez nich nie odzyskamy siły, bez nich nie zwyciężymy” – powiedział kandydat na przewodniczącego partii.

Siemoniak zapowiedział też, że jedną z jego pierwszych decyzji, jeśli wygra wybory na szefa PO, będzie kongres programowy. „Potrzeba takiej dyskusji, potrzeba nowych pomysłów na gospodarkę, na podatki, państwo, i widzę w PO duży potencjał” – zapewnił Siemoniak.

Kandydat na szefa partii mówił, że jeśli chodzi o kurs ideowy PO, to partia "tak jak przez mijające 15 lat powinna być szerokim porozumieniem liberałów, konserwatystów, partią centrową”. „Platforma powinna być partią, która nie eksponuje dyskusji światopoglądowych wewnątrz siebie, a działa na rzecz modernizacji Polski, żeby obywatele dobrze się czuli i żeby państwo było dla obywateli, a nie odwrotnie” – stwierdził.

Pytany przez dziennikarzy, dlaczego rządowi PO nie udało się podpisać umowy z Airbusem na dostawę śmigłowców wielozadaniowych, Siemoniak odpowiedział, że w tym przypadku „terminy były dość nieubłagane”. „Nie było możliwości, żeby przyśpieszać procedury, prowadząc trudne i szczegółowe rozmowy z Airbusem” – dodał. Jednocześnie b. wicepremier zapewnił, iż jest przekonany, że sprawy związane z kontraktem z Airbusem były prowadzone „rzetelnie, przejrzyście i uczciwie”.

„Ja, żałując, że ten kontrakt może stanąć pod znakiem zapytania (…), nie kwestionuję absolutnie tego, że to nowy rząd zdecyduje, ufam, że zdecyduje na postawie merytorycznej i że też elementem tej decyzji będzie pamięć o miejscach pracy w Radomiu, Łodzi, Dęblinie – stwierdził b. szef MON. „Duże nadzieje, uzasadnione tymi ofertami, zostały rozbudzone w mieszkańcach tych miast. Jakiekolwiek będą to decyzje, nowi decydenci będą musieli przyjechać do Radomia i spojrzeć w oczy radomianom” – dodał.

O funkcję przewodniczącego PO ubiegają się także: b. szef MSZ Grzegorz Schetyna oraz b. minister sprawiedliwości Borys Budka. Wybory szefa Platformy odbędą się na przełomie grudnia i stycznia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA