REKLAMA

Siemoniak: Wszystkie portale informują, że Polska idzie na walkę z państwem islamskim

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 17 lutego 2016 09:28
Siemoniak: Wszystkie portale informują, że Polska idzie na walkę z państwem islamskim Tomasz Siemoniak oczekuje od rządzących większej odpowiedzialności za słowa (fot. facebook.com)

· "Na całym świecie, głównie świecie arabskim, wszystkie portale poinformowały, że Polska idzie na walkę z państwem islamskim. Jakie są z tego zyski? Nie wiem" – skomentował zapowiedzi wysłania polskich samolotów F16 do Syrii Tomasz Siemoniak.
· Na antenie Radia ZET odniósł się także do dokumentów ujawnionych przez wdowę po gen. Czesławie Kiszczaku.

Od kilku dni członkowie rządu Beaty Szydło mówią o wysłaniu polskich samolotów do Syrii. Miały one, jak twierdził, Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta, pełnić misje zwiadowcze.

- Ewentualne wysłanie czterech samolotów, które miałyby wykonywać misje zwiadowcze np. nad Syrią i Irakiem nie oznacza pełnego zaangażowania militarnego w tamtym regionie – zapewnił.

Do sprawy odniósł się także minister Witold Waszczykowski. Potwierdził, że Polska została poproszona przez Francję i USA o wsparcie ich udziału w operacji przeciwko organizacji dżihadystycznej. Powiedział, że Polska takiej pomocy udzieli, ale przesadnym nazwał używanie terminu misja polska w Syrii.

Wyjaśnił, że chodzi głównie o wsparcie materiałowe i amunicję oraz - jak zapowiedział minister obrony Antoni Macierewicz - najprawdopodobniej wysłanie kilku, chyba czterech F16, które będą miały prowadzić misje patrolowe.

Do tych zapowiedzi odniósł się na antenie Radia ZET były minister obrony Tomasz Siemoniak.  – Mówimy o walce z najbardziej niebezpieczną organizacją terrorystyczną w dziejach świata, która też stanowi zagrożenie dla Europy. Oczekiwałbym od rządzących wielkiej odpowiedzialności za słowa – komentował.

- Po co minister Macierewicz w ogóle o takich rzeczach mówi? O takich rzeczach nie trzeba mówić, tylko trzeba je załatwiać, a informować po faktach, gdy wszystko jest jasne i precyzyjne. Na całym świecie, głównie świecie arabskim, wszystkie portale poinformowały, że Polska idzie na walkę z państwem islamskim. Jakie są z tego zyski? Nie wiem – dodawał.

W rozmowie z Moniką Olejnik, Tomasz Siemoniak odniósł się także do sprawy ujawnionych przez wdowę po generale Czesławie Kiszczaku dokumentach.

- Na pewno trzeba wyjaśnić, jakie dokumenty znajdowały się w domu Kiszczaków. Wolałbym, żeby IPN działał z większą finezją, bez mediów i bez ogłaszania na samym początku wszystkiego. Teraz, jeśli jakiś skruszony ubek będzie chciał cokolwiek przekazać, to się trzy razy zastanowi. Wolałbym, żeby odbyło się to w ciszy, a po kilku dniach IPN ogłosił, jakie dokumenty zostały odnalezione i ewentualnie karał winnych, że takie dokumenty nie były tam gdzie powinny. A tak to mamy kolejne show – mówił.

I dodawał: - Żenujące jest to, że takie dokumenty znajdowały się w prywatnym domu i że wdowa próbowała je sprzedać. Uważam, że tego rodzaju sprawy trzeba załatwiać inaczej. Wolę działanie profesjonalne niż takie, że zapraszane są media.

Jak mówił, dokumenty powinny być upublicznione, a naukowcy i eksperci powinni je ocenić.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • zniesmaczony 2016-02-17 21:23:43
  dlaczego Siemoniak na tle marynarkli wojennej? przecież on już nie jest żadnym ministrem w żadnym rządzie, kto robi dywersje aktualnie demokratycznie wybranym rządzącym w Polsce?
 • spragniony123 2016-02-17 19:39:03
  PO najwięcej wrzeszczy na temat demokracji .Opozycji nikt teraz nie dogodzi Gdyby po cichu badali sprawę podniósł by się krzyk że rząd coś ukrywa.Motacie się panowie z PO .
 • kaloo 2016-02-17 11:18:46
  Następna czeka na swoją kolejkę Korea Północna.Wyraźnie Siemoniak żałuje,że już dawno nie wpadł na ten pomysł,bo teraz mógłby mieć zaległą przysługę u Wielkiego Brata.A tak to już nikt nie pamięta,że to oni zaczynali koncert wycia na Putina.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA