REKLAMA

Siemoniak: Zaskarżymy ustawę budżetową do Trybunału Konstytucyjnego

  • Autor: PAP/JS
  • 11 stycznia 2017 21:29
Siemoniak: Zaskarżymy ustawę budżetową do Trybunału Konstytucyjnego Poseł PO Tomasz Siemoniak (fot. youtube.com)

To będzie dobry test dla Trybunału i pokazanie, czy potrafi działać w sposób niezależny - powiedział poseł PO Tomasz Siemoniak, zapowiadając zaskarżenie ustawy budżetowej do Trybunału Konstytucyjnego.

"PiS ma większość w Sejmie, mógł - tak jak było przez ostatnie lata - przeprowadzić procedurę budżetową normalnie i w zgodzie z regulaminem" - tłumaczył Siemoniak wieczorem w telewizji Polsat News.

Jak zapowiedział, Platforma zamierza zaskarżyć uchwalenie budżetu "do wszystkich możliwych instytucji", w tym do Trybunału Konstytucyjnego. "To będzie dobry test dla Trybunału i pokazanie, czy jest on zależny od jednej partii, czy też potrafi działać w sposób niezależny" - ocenił. "Jesteśmy przed decyzją. To są bardzo świeże informacje" - zaznaczył.

"Analizujemy, czy jest jakaś procedura sądowa zbadania prawidłowości uchwalenia budżetu. Działamy z namysłem i na pewno przedstawimy Polakom jaką drogą chcemy iść w sprawie tego nielegalnego dokumentu" - dodał Siemoniak.

Przypomniał, że "PiS mając większość w Sejmie, mając większość w Senacie, zapłacił ogromną polityczną cenę za to, co Polakom zafundował. PiS wywołał ogromny kryzys wokół tego budżetu, zupełnie bez powodu. Jest pierwszą partią w wolnej Polsce, która ma samodzielną większość" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • puszatek 2017-01-12 17:12:48
    Panie Siemoniak, najpierw będzie pan ukarany za warcholstwo, potem niech pan robi, co chce. Gratuluję, PO to już przeszłość, pan, na szczęście też. Takich ludzi to nam nie potrzeba.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA