REKLAMA

Skandaliczna wypowiedź radnego PO na temat PiS. Teraz przeprasza

  • Autor: AS/PAP
  • 30 grudnia 2015 18:50
Skandaliczna wypowiedź radnego PO na temat PiS. Teraz przeprasza Jarosław Kaczyński (fot. Piotr Drabik/Flickr.com/CC BY 2.0)

Niedopuszczalne zachowanie Michała Skocznia, dotychczasowego radnego dzielnicowego PO w Krakowie spowodowało, że zarząd krajowy Platformy zdecydował o wykluczeniu radnego ze struktur tego ugrupowania - poinformowała PO w komunikacie.

"W związku z niedopuszczalnym zachowaniem Pana Michała Skocznia, Zarząd Krajowy Platforma Obywatelska RP w dniu dzisiejszym jednomyślnie podjął decyzję o wykluczeniu Pana Michała Skocznia z partii Platforma Obywatelska RP" - napisano w środowym komunikacie PO przekazanym PAP.

Decyzja ta ma związek z wpisem Skocznia - radnego dzielnicowego w Krakowie - na jednym z portali społecznościowych. "(...) mam szczerą nadzieję że zobaczę kiedyś egzekucję tej pisowskiej bandy – Kaczyńskiego, Dudy, Macierewicza, Szydło, Kuchcińskiego, Kępy i kilku innych. Pokazową i publiczną tak żebym mógł otworzyć szampana, opluć i rzucić kamieniem" - pisał były już radny PO.

"Piszę to w pełni świadomy i trzeźwy. Jako człowiek, radny oraz członek PO. I będę pisał dopóki ta egzekucja nie nastąpi. Oni nie zasługują nawet na proces tylko na piach" - dodał.

Dziś (30 grudnia) przed godziną 19:00, przeprosił za swój niefortunny wpis, tłumacząc, że zrobił to pod wpływem emocji. 

Temat radnego z Krakowa został poruszony podczas środowej debaty w Sejmie nad nowelą ustawy medialnej przez rzeczniczkę rządu Elżbietę Witek (PiS), która pytała posłów PO, czy widzieli ten wpis oraz czy zgłosili tę sprawę do prokuratury.

Rzeczniczce rządu odpowiedzi udzielił szef klubu PO Sławomir Neumann, informując, że zarząd partii jednogłośnie zdecydował o "wyrzuceniu tego pana z Platformy". "Decyzja zarządu była jednogłośna, sprawę skierujemy do prokuratury, aby sprawdzić, czy to są groźby karalne" - oświadczył Neumann.

"Jest nam przykro, bo to, co się dzieje; ten hejt, który jest w internecie, nie powinien mieć nigdy miejsca z żadnej strony. Nie chcemy cytować wpisów różnych, które są na nas wypisywane. Jakikolwiek tego typu wpis będzie przez nas potępiany i kierowany do prokuratury, to jest oczywiste" - dodał szef klubu PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • gość 2015-12-31 03:13:58
    "były już radny PO"? Nominalnie może być wykluczony z PO, ale radnym pozostaje. Prywatnie zostanie poklepany po ramieniu, a ilu powie "za to go lubię i krzywdy zrobić mu nie dam"?
  • Krzysztof Kornatowicz 2015-12-30 22:28:48
    Oto co może z inteligencją człowieka zrobic szczucie nienawiścią , stosowane bezkarnie i z zamierzonym celem , przez sprostytuowane , w przewadze niemieckie ( 80 % ) media w Polsce . Takich ofiar zarażonych skrajną nienawiścią jest około 2 miliony . Czy za ten stan niepokojów społecznych , wewnętrznego napięcia i zagrożenia nikt z tych sprostytuowanych mediów w służbie mafii POlityczne nie powinien czasami odpowiadać utratą koncesji ?! W sianiu nienawiści i skłócaniu , podjudzaniu Polaków przeciw sobie i przeciw legalnie wybranej władzy prym wiodą Gazeta Wyborcza , Lis , Żochowski , Michnik i jeszcze parę innych instytucji zła , piorących durniejszej części społeczeństwa , do której zaliczyć należy owego POsła PO ( Patologii Obywatelskiej ) . Czy aparat państwa nie może interweniować przy znamionach ewidentnego łamania prawa , podburzania społeczeństwa , prowokacji ?! Kto za to w naszym państwie odpowiada , że obca agentura swobodnie prowokuje napięcie w Polsce ? Czytajcie Wyrugowani.plREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA