REKLAMA

Skład nowego rządu: Kaczyński przygotował dwie wersje. Dlaczego?

  • Autor: AT
  • 09 listopada 2015 08:03
Skład nowego rządu: Kaczyński przygotował dwie wersje. Dlaczego? Jarosław Kaczyński od początku miał w głowie dwie koncepcje, dwa rządy (fot.wybierzpis.org.pl)

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński od dawna ma przygotowane dwa składy gabinetu Beaty Szydło.

Kaczyński przygotował dwie wersje rządu. Jedną na wypadek, gdyby po kilku miesiącach pojawiły się problemy, przez które rząd mógłby upaść. Wtedy ster władzy przejmie sam prezes PiS. Drugą – z założeniem, że będzie on trwał pod przewodnictwem Szydło do końca kadencji – pisze "Fakt".

Według „Faktu” wygrywa ponoć koncepcja "na krótko", czyli gabinet jastrzębi z Antonim Macierewiczem i Zbigniewem Ziobrą.

Jak informuje "Fakt" jeden z bliskich współpracowników Kaczyńskiego, to zaplanowana strategia.

- Prezes od początku miał w głowie dwie koncepcje, dwa rządy. Jeden w wersji soft, który będzie gabinetem na długo. I drugi z Macierewiczem oraz Ziobrą, który po 4–5 miesiącach się zawali. I wtedy prezes obejmie stanowisko premiera. Czy ktokolwiek wyobraża sobie w ogóle funkcjonowanie gabinetu z ministrami, którzy od początku kontestowali kandydaturę Szydło, podważali jej kompetencje? Zbyszek Ziobro jeszcze trzy dni temu chodził i domagał się, aby premierem został Jarosław – mówi „Faktowi” bardzo ważny polityk PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • meeting 2015-11-09 09:39:41
    Kiedy wreszcie Kaczor Starszy spotka się z bratem?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA