REKLAMA

Skurkiewicz: Wśród polityków PO najważniejsze są skóra, fura, komóra i zegarek

 • Autor: PAP/AT
 • 08 sierpnia 2017 10:20
Skurkiewicz: Wśród polityków PO najważniejsze są skóra, fura, komóra i zegarek Dla PO najważniejsze było żeby napchać sobie opasłe kieszenie - powiedział poseł PiS (Wojciech Skurkiewicz, fot.facebook.com/wojciech.skurkiewicz)

Skompromitowana władza PO opierała się na takiej zasadzie: skóra, fura i komóra. Dla nich nieważne były sprawy ludzi. Dla nich najważniejsze było to, co jest w tej chwili: żeby napchać sobie jak najbardziej swoje opasłe kieszenie i nie liczyli się z niczym - uważa poseł PiS Wojciech Skurkiewicz.

• Wojciech Skurkiewicz skomentował kolejne ujawnione taśmy z restauracji "Sowa i przyjaciele".

• Wydaje mi się, że w PO jest taka zasada, że im kto jest wyżej w hierarchii partyjnej, tej koleżeńskiej szczególnie, to musi mieć lepszy zegarek - ocenił poseł PiS.

• Jego zdaniem wśród polityków PO najważniejsze są "skóra, fura, komóra i jeszcze zegarek".

Wojciech Skurkiewicz zapytany o zdanie na temat kolejnych taśm z restauracji "Sowa i przyjaciele" powiedział, że "to pokazuje jak w soczewce, jak funkcjonowało państwo przez 8 lat; jak funkcjonowała Platforma Obywatelska i rządzący naszą ojczyzną". "Wydaje się, że dla tych ludzi najważniejsza była fura, skóra i komóra. No i jeszcze zegarek" - ocenił.

"Ten język, te słowa, które padają podczas tej rozmowy i tych wcześniejszych, różnego rodzaju inwektywy pod adresem politycznych kolegów: określenie Grzegorza Schetyny jako lwowski żulik to są rzeczy dość przykre i uwłaczające, bez wątpienia. Określenie Halickiego debilem przez Jacka Krawca to jest rzecz, w moim przekonaniu, niedopuszczalna" - pokreślił Skurkiewicz w telewizji Republika.

"Śledząc to wydaje mi się, że w Platformie Obywatelskiej jest taka zasada, że im kto jest wyżej w hierarchii partyjnej, tej koleżeńskiej szczególnie, to musi mieć lepszy zegarek" - powiedział poseł PiS.

Czytaj też: PiS: Nowe nagrania pokazują jak funkcjonowało państwo przed dojściem PiS do władzy

"Skompromitowana władza PO opierała się na takiej zasadzie: skóra, fura i komóra. Dla nich nieważne były sprawy ludzi; sprawy socjalne; sprawy bardziej przyziemne obywateli i mieszkańców naszej ojczyzny. Nie pochylali się nad problemami ludzkimi. Dla nich najważniejsze było to, co jest w tej chwili: żeby napchać sobie jak najbardziej swoje opasłe kieszenie i nie liczyli się z niczym. Mam nadzieję, że te osoby już nie powrócą do życia publicznego"

W niedzielę i poniedziałek portal tvp.info opublikował nowe nagrania z 2014 r. z restauracji "Sowa i Przyjaciele". Na taśmach zarejestrowana jest rozmowa ówczesnego szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego z ówczesnym prezesem Orlenu Jackiem Krawcem.

Jak podał portal tvp.info, spotkanie b. szefa MSZ z b. prezesem prezesa Orlenu odbyło się w słynnej restauracji pod koniec lutego 2014 r. Obaj m.in. zastanawiali się, jakie są szanse PO na utrzymanie władzy i omawiali wewnętrzne sprawy partyjne - konflikt między Grzegorzem Schetyną i Donaldem Tuskiem. Ze strony Sikorskiego pod adresem obecnego szefa PO Grzegorza Schetyny pada w pewnym momencie określenie, że "ma knajacki styl lwowskiego żulika".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Cyniczny POkrętacz 2017-08-08 15:04:50
  Do Cyniczny PISowiec: Dalej łżesz, jak pies. Ja Cię nie będę do końca przekonywać. Niech to zrobi Twoje, własne ŻYCIE. Wtedy się przekonasz, kto miał rację.
 • Cyniczny PISowiec 2017-08-08 14:53:16
  Do Cyniczny POkrętacz: Jakoś nikt z moich znajomych nie popiera PIS a mam ich sporo. Co do wsi, jestem skłonny uwierzyć że tam ludzie są bardziej podatni na manipulacje i kłamstwa PIS chociaż kupują fury i budują chałupy za pieniądze od tych Niemców którzy nas niby okradają.
 • Cyniczny POkrętacz 2017-08-08 14:41:02
  Do Cyniczny PISowiec: Twoje FRAZESY o limuzynach i polepszeniu życia dzięki uprawianej TARGOWICY przez POkrętaczy, możesz sobie między bajki włożyć. Pogadaj ze zwykłymi ludźmi na ulicy w mieście albo pojedź na wieś, to dopiero tam się dowiesz o cynicznej zdradzie Polski przez POkrętaczy a także od kiedy i komu w Polsce żyje się lepiej. Postaraj się, wskazanych Ci ludzi na ulicy i na wsi przekonać tak, jak próbujesz mnie, to wrócisz do domu z guzami na głowie.
 • Cyniczny PISowiec 2017-08-08 13:04:46
  Do kowadłoimłotek: Jak to co? PISowiec mówi że dla PO ważne były fury a nikt nie ma tyle fur do dyspozycji co PIS. Cynizm i zakłamanie jak to w PIS. Co do uzależnienia od kapitału zachodniego to chyba nie pamiętasz jak i był poziom życia przed wejściem Polski doe Unii a jaki jest teraz. Skoro jest tak źle przez PO, dlaczego poziom życia Polaków wzrósł niebotycznie a infrastruktura zmieniła się nie do poznania?
 • kowadłoimłotek 2017-08-08 12:47:42
  Do Cyniczny PISowiec: A co ma piernik do wiatraka ? Chyba "pomyliłeś" tematy aby zaciemnić ten właściwy. To byli zaufani ludzie Tuska, którzy wykonywali jego strategię polegającą na tym: 1). Polskę wprowadzić "w białych rękawiczkach" w szereg ślepych uliczek gospodarczych i politycznych, 2). Uzależnić Polskę na różne sposoby od kapitału zachodniego, wschodniego i południowego, poprzez zadłużenia i wyprzedaż Majątku Narodowego, 3). Ośmieszać, lekceważyć i fałszywie oskarżać "przeciwników politycznych" a szczególnie PiS aby nigdy nie doszli do władzy i nie podjęli właściwych reform. O innych knowaniach POkrętaczy przeciwko Polsce i Polakom, nie będę pisać, bo nadal walczą o to samo i do tego o odpowiednią przychylność niektórych władz i fundacji w Berlinie, Brukseli oraz Moskwie. A ty mi tu pieprzysz o jakichś 300 limuzynach. Widać od razu za czyimi plecami stoisz.
 • Cyniczny PISowiec 2017-08-08 10:24:16
  Ciekawe która władza miała więcej limuzyn? rząd PIS zamówił ich ponad 300.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA