REKLAMA

Sławomir Dębski nowym szefem Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

  • Autor: PAP/JS
  • 25 lutego 2016 17:47
Sławomir Dębski nowym szefem Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych W imieniu premier powołanie wręczył minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski (fot. msz.gov.pl)

Premier Beata Szydło powołała Sławomira Dębskiego na stanowisko dyrektora Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Dębski był dyrektorem PiSM w latach 2007-2010. Później był m.in. dyrektorem Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Dębski jest historykiem i politologiem, absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie obronił rozprawę doktorską. Jest autorem książek i publikacji naukowych, w tym monografii "Między Berlinem a Moskwą. Stosunki niemiecko-sowieckie 1939-1941".

Dyrektora PISM powołuje prezes Rady Ministrów na pięcioletnią kadencję. W imieniu premier w czwartek powołanie wręczył minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Jak zaznaczyło MSZ w komunikacie, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych jest jednym z najpoważniejszych ośrodków analitycznych, z wysoką pozycją na arenie międzynarodowej wśród think-tanków, zajmujących się polityką zagraniczną, bezpieczeństwem międzynarodowym oraz międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi.

PISM jest nadzorowany przez ministra spraw zagranicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA