REKLAMA

Sławomir Neumann: będzie wniosek o odwołanie Antoniego Macierewicza

  • Autor: aw/PAP
  • 19 kwietnia 2017 10:18
Sławomir Neumann: będzie wniosek o odwołanie Antoniego Macierewicza Sławomir Neumann (fot.facebook.com/slawekneumann)

Będzie wniosek PO o odwołanie Antoniego Macierewicza z funkcji ministra obrony, jeżeli PiS nie będzie się chciał "pozbyć tego szkodnika polskiej armii" - stwierdził szef klubu PO Sławomir Neumann. Odniósł się też do zaplanowanego przesłuchania w warszawskiej prokuraturze Donalda Tuska.

Zapytany w TVN24, czy będzie formalny wniosek o odwołanie Macierewicza Neumann powiedział: "Oczywiście że będzie. Jeżeli PiS nie będzie chciał się pozbyć tego szkodnika polskiej armii, to PO złoży wniosek o wotum nieufności, to jest oczywiste".

W ubiegłym tygodniu, w dniu w którym partyjna komisja PiS zajęła się sprawą Bartłomieja Misiewicza, współpracownika Macierewicza, byłego rzecznika MON i szefa gabinetu ministra, PO zaapelowała o zdymisjonowanie Macierewicza. "Oceniamy, że każdy dzień sprawowania przez niego funkcji, to jest szkoda dla Polski" - powiedział wówczas wiceszef PO, b. minister obrony Tomasz Siemoniak. Wiceszef PO zapowiedział wówczas, że jeśli prezes PiS Jarosław Kaczyński "nie spowoduje" dymisji Macierewicza, wówczas Platforma ponowi swój wniosek o wotum nieufności dla szefa MON.

Przesłuchanie Donalda Tuska

Neumann odniósł się w środę też do zaplanowanego na ten dzień przesłuchania w warszawskiej prokuraturze byłego premiera, obecnie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Według szefa klubu PO, cała sprawa jest próbą upokarzania Tuska.

"Żeby w jakikolwiek sposób był jakikolwiek haczyk po to, żeby móc ciągać przed prokuraturę Donalda Tuska. I to jest taka sprawa. Ona jest z niczego, to są konfabulacje Antoniego Macierewicza" - powiedział.

"Obawiam się, że ta próba i ta chęć ciągania Donalda Tuska przed oblicze prokuratury, przed oblicze sądu, jest w PiS tak wielka, to jest ten kompleks PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego, że on takich przesłuchań będzie miał kilka, jak nie kilkanaście" - dodał Neumann.

Tusk w środę w południe ma się stawić w warszawskiej prokuraturze, gdzie będzie zeznawać jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Łowca ruskich agentów 2017-04-19 14:50:26
    Do wili: To Antosia zalewa krew że PO wywaliło jednego z jego nieudaczników na zieloną trawkę. Antoni zrobił w armii czystkę a'la Stalin (jak na razie bez rozstrzeliwania) ale nie wiem czy jest to czyn godny pochwały, chyba że chwalącym jest Putin.
  • wili 2017-04-19 13:37:07
    nojmana krew zalewa ze antoni zrobil porzadek z jego kolesiamiREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA