REKLAMA

Sławomir Neumann: Kaczyński na katastrofie smoleńskiej buduje podział społeczeństwa

  • Autor: aw/PAP
  • 11 kwietnia 2017 13:14
Sławomir Neumann: Kaczyński na katastrofie smoleńskiej buduje podział społeczeństwa Sławomir Neumann. (fot.: Michał Józefaciuk/wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 PL)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński buduje podział na katastrofie smoleńskiej, chce z niego czerpać polityczne zyski - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann. Według niego, chodzi o "czystą politykę" prowadzoną "na nieszczęściu, na tragedii, na katastrofie smoleńskiej".

"Miesięcznice i ostatnie wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego, to jest kopanie coraz większych podziałów, obrażanie coraz to innych grup Polaków, to jest język nienawiści i podziału. Niestety Jarosław Kaczyński nic się nie zmienił" - powiedział Neumann we wtorek dziennikarzom w Sejmie.

Jego zdaniem, prezes PiS jest nadal człowiekiem, który na katastrofie smoleńskiej buduje podział. "Z tego podziału chce czerpać polityczne zyski" - podkreślił szef klubu PO.

"To nie jest już przeżywanie żałoby, to jest czysta polityka na nieszczęściu, na tragedii, na katastrofie smoleńskiej" - ocenił Neumann.

Kaczyński w poniedziałek uczestniczył w obchodach 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Jednym z punktów obchodów było odsłonięcie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów tablicy upamiętniającej prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wicepremiera Przemysława Gosiewskiego i ministra Zbigniewa Wassermanna.

Podczas uroczystości szef PiS stwierdził, że po katastrofie smoleńskiej doszło do podziału w społeczeństwie. "Doszło do tragedii, w której mieliśmy do czynienia z jednej strony z bólem wielkiej, ośmielam się powiedzieć, tej lepszej części narodu, ale mieliśmy też i eksplozję zła, eksplozję nienawiści" - mówił. "Do dziś te dwie siły, te dwa żywioły ze sobą walczą" - dodał Kaczyński. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA