REKLAMA

Sławomir Neumann przyjął łapówkę? Śledztwo w toku

 • Autor: PAP/JS
 • 04 maja 2017 15:31
Sławomir Neumann przyjął łapówkę? Śledztwo w toku Sławomir Neumann. (fot.: Michał Józefaciuk/wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 PL)

Śledztwo ws. podejrzenia korupcji z udziałem posła PO Sławomira Neumanna, dotyczące okresu, gdy pełnił on obowiązki wiceministra zdrowia, prowadzi od marca br. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. To wznowione postępowanie, które zostało umorzone w 2014 r.

Prokurator Marek Gorzkowicz z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze poinformował, że Prokuratura Krajowa przekazała akta tej sprawy 9 marca 2016 r.

W 2014 r. do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło anonimowe zawiadomienie, że ówczesny wiceminister zdrowia Sławomir Neumann przyjął 50 tys. zł łapówki od prezesa centrum medycznego. Informator sugerował, że w zamian Neumann miał wpływać w NFZ na decyzje, które będą korzystne dla tej palcówki medycznej przy kontraktowaniu usług na okulistyczne leczenie.

"To postępowanie Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła w grudniu 2014 r. Po przeanalizowaniu akt sprawy prokurator okręgowy w Jeleniej Górze zdecydował o ponownym podjęciu śledztwa w tej sprawie" - powiedział prok. Gorzkowicz.

Dodał, że śledztwo ws. podejrzenia korupcji połączono z drugą, również umorzoną w grudniu 2014 r. sprawą, dotyczącą zarzutu przekroczenia uprawnień przez dyrektora mazowieckiego oddziału NFZ. Przekroczenie uprawnień miało polegać na bezprawnym zawarciu aneksu do umowy o świadczenie usług medycznych z zakresu okulistyki.

"W obu sprawach trwa połączone śledztwo. Przesłuchiwani są świadkowie, prowadzone są czynności. O szczegółach nie informujemy. Mogę tylko zdementować informację, że prokurator zlecał w tej sprawie czynności CBA" - powiedział prok. Gorzkowicz.

Po zawiadomieniu w 2014 r. prokuratura otrzymała m.in. informacje od generalnego inspektora finansowego, że na konto posła Sławomira Neumanna dokonano dużej wpłaty. Było to podstawą wszczęcia śledztwa. Neumann wówczas wyjaśniał, że pieniądze były wyłącznie przeksięgowaniem w biurze maklerskim posiadanych przez niego akcji. Zaprzeczał, że podejmował bezprawne działania wobec NFZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • EuPi 2017-05-05 17:37:17
  No to pan Zbyszek w akcji!? Jakoś Bireckiego za 5 miliardów nie sciga!?
 • antoni antczak 2017-05-05 11:30:12
  Należy sobie zadać pytanie.Czy jest wogóle jakiś poseł który nie przyjął?Tu lobbówka tam lobbówka i przez rok spokojna główka.Gorzej jak te lobbówki karakalowe trzeba oddać.
 • Nie ten sam 2017-05-05 09:06:35
  Do TenSam: Rozmarzyłeś się :-). PO będzie rządzić po następnych wyborach i wtedy przyjdzie czas na rozliczenie łobuzów z PIS.
 • TenSam 2017-05-05 07:57:06
  NARESZCIE,ALE CZEMU TAK WOLNO... PORA NA RESZTĘ ZŁODZIEi Z po , Z TUSKIEM ,LEAWANDOWSKIM WŁACZNIE. a KIEDY PRZYJDZIE PORA NA dWORAKA , LUFTA I RESZTĘ SFORY Z KATARASIŃSKĄ ? KIEDY ZOSTANIE ZDELEGALIZOWANE po I sld ?
 • piesnałańcuchu 2017-05-04 21:27:15
  Nareszcie ktoś zaczyna kojarzyć pewne fakty i dociekać dalej. Za czasów Tuska, takie "dociekanie" kończyło się umorzeniem. Logika postępowania złodzieja jest prosta i polega na tym, że "Jak się ukradnie i schowa ładnie, to nie przepadnie". Panowie śledczy od Ziobry, nie mogą tego zrozumieć. Może się wreszcie obudzą.
 • mgr. Ksia N. 2017-05-04 17:59:14
  Jakieś nędzne te łapówki. Ja pracuje w sektorze "różowym". Bez podatku, VAT'u a czasem nawet z i pewną przyjemnością zarabiam netto ok. 25 tys miesięcznie. Fakt, jestem śliczna.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA