REKLAMA

Sławomir Neumann: rekomenduję naszym posłom niepodpisywanie projektów Nowoczesnej ws. aborcji

  • Autor: PAP/JS
  • 17 stycznia 2018 19:59
Sławomir Neumann: rekomenduję naszym posłom niepodpisywanie projektów Nowoczesnej ws. aborcji Rekomenduję naszym posłom, aby nie podpisywali się pod projektami Nowoczesnej ws. aborcji do czasu spotkania klubu Platformy w przyszłym tygodniu - powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann (Sławomir Neumann, fot. Michał Józefaciuk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

Rekomenduję naszym posłom, aby nie podpisywali się pod projektami Nowoczesnej ws. aborcji do czasu spotkania klubu Platformy w przyszłym tygodniu - powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann. To reakcja na apel polityków Nowoczesnej o podpisy pod jedną z ich propozycji.

Klub Nowoczesnej postanowił złożyć w Sejmie dwa projekty ustaw, które mają na celu liberalizację obecnie obowiązujących przepisów warunkujących dopuszczalność przerywania ciąży. Pierwszy z nich ma być powtórzeniem obywatelskiej propozycji Komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", odrzuconej tydzień temu w Sejmie; drugi przygotował zespół pod kierownictwem posłanki Nowoczesnej Joanny Schmidt. Projekty, choć zawierają wiele podobnych rozwiązań, w kilku punktach różnią się w sposób znaczący.

Rzeczniczka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska zaapelowała do posłów Platformy i koła Unii Europejskich Demokratów, by podpisali się pod projektem, będącym powtórzeniem projektu Komitetu "Ratujmy Kobiety 2017".

"W związku z konfliktem w Nowoczesnej i składaniem dwóch projektów, które trochę się wykluczają w niektórych elementach, ja absolutnie rekomenduję naszym posłom niepodpisywanie tych projektów do czasu spotkania klubu Platformy w przyszłym tygodniu" - powiedział Neumann.

Posiedzenie klubu PO odbędzie się prawdopodobnie w przyszłą środę; wcześniej ma dojść do spotkania przedstawicieli prezydiów klubów PO i Nowoczesnej, gdzie niewykluczone, że omawiana będzie m.in. sprawa ewentualnego poparcia PO dla najnowszych propozycji w sprawie liberalizacji prawa aborcyjnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Xymena 2018-01-18 09:37:45
    Panowie Naumann i Schetyna weźcie przykład z PiSu i SCHOWAJCIE SIĘ. Nikt tak opozycji nie rozpiepsza jak wasze wybujale ego. Jestem w opozycji do PiS ale i do was. Pojęcia nie macie o dyplomacji w polityce. Pod tym względem możecie sobie podać ręce z San Escobar. Amen-t!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA