REKLAMA

Sławomir Nitras odwołany z funkcji szefa delegacji do ZP OBWE

  • Autor: PAP/JS
  • 02 marca 2017 19:54
Sławomir Nitras odwołany z funkcji szefa delegacji do ZP OBWE Poseł PO Sławomir Nitras (fot.: youtube.com)

Poseł PO Sławomir Nitras został odwołany z funkcji szefa delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE; zastąpi go dotychczasowa wiceprzewodnicząca, poseł PiS Barbara Bartuś - poinformował członek delegacji, poseł Nowoczesnej Grzegorz Furgo.

Posiedzenie delegacji odbyło się w czwartek (2 marca). Nitras nie brał w nim udziału, a wniosek o odwołanie złożył senator PiS Grzegorz Bierecki - informował Furgo.

Według niego, wybór posłanki partii rządzącej na szefa delegacji łamie parytet. Jak mówił poseł Nowoczesnej, do tej pory funkcja przewodniczącego była przeznaczona dla posła opozycji.

"Co więcej, wniosek o odwołanie Nitrasa przegłosowano pod jego nieobecność, nie dano mu możliwości obrony i odparcia zarzutów" - mówił Furgo.

Wcześniej, jeszcze przed czwartkowym posiedzeniem delegacji, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) powiedział, że nie ma wniosku o odwołanie posła PO Sławomira Nitrasa z funkcji przewodniczącego delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE ani kandydatów na jego miejsce. Jednocześnie Terlecki podkreślił, że Nitras nie powinien reprezentować polskiego parlamentu. "Był jedną z twarzy awantury wywołanej w Sejmie przez opozycję" - zauważył.

Nitras przewodniczył polskiej delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE od 14 stycznia 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA