REKLAMA

SLD: PiS ma dwa rządy. To zagraża demokracji

  • Autor: PAP/AT
  • 10 listopada 2015 14:02
SLD: PiS ma dwa rządy. To zagraża demokracji - Rząd PiS to substancja niespełnionych obietnic i zawiedzionych nadziei - uważa Krzysztof Gawkowski (fot.facebook.com/Ewa-Kopacz/http://wybierzpis.org.pl)

- Są dwa rządy. Jest 18 ministrów i jest drugi rząd ministrów: Macierewicza, Ziobro i Kamińskiego. Zobaczymy, która twarz wygra - uważa wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich z SLD.

Brakuje resortu do rozliczania z obietnic

- Rząd Beaty Szydło, w którym będą ministrowie: Zbigniew Ziobro, Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński, zagraża demokracji - oceniają politycy SLD. Jak podkreślają, choć będą opozycją poza parlamentem, to zamierzają patrzeć na ręce polityków PiS.

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło przedstawiła w poniedziałek skład przyszłego rządu. Szefem MON będzie Antoni Macierewicz, ministrem sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, a szefem-koordynatorem służb specjalnych Mariusz Kamiński.

"Są dwa rządy. Jest 18 ministrów i jest drugi rząd ministrów: Macierewicza, Ziobro i Kamińskiego. Zobaczymy, która twarz wygra" - zaznaczył na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich (SLD). W jego ocenie, resorty gospodarcze w przyszłym rządzie Beaty Szydło zostały z kolei obsadzone według marzenia lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru.

"Brakuje resortu, który będzie rozliczał się ze złożonych obietnic i mówił dlaczego nie udało się spełnić" - dodał Wenderlich.

Rząd zawiedzionych nadziei

W ocenie sekretarza generalnego Sojuszu Krzysztofa Gawkowskiego, rząd Prawa i Sprawiedliwości to "substancja niespełnionych obietnic i zawiedzionych nadziei". Zwrócił uwagę, że nacisk został położony na resorty siłowe. "Tam, gdzie Zbigniew Ziobro, współodpowiedzialny za śmierć Barbary Blidy i Antoni Macierewicz, który zniszczył polski wywiad" - powiedział Gawkowski.

"To myślenie o Polsce represji, o Polsce przeszłości, a nie przyszłości" - ocenił.

Także rzecznik SLD Dariusz Joński wskazywał, że "wracają do rządu osoby, który skompromitowały poprzedni rząd PiS", czyli Ziobro, Macierewicz i Kamiński. "Jeden ma nie tylko postawione zarzuty, ale jest winny, drugi likwidował służby, trzeci nie tak dawno mógł być postawiony przed Trybunałem Stanu, gdyby kilku posłów PO nie wyszło z sali posiedzeń Sejmu" - przypomniał Joński.

To będzie jeden z najdroższych rządów

"Jarosław Kaczyński ma wszystko - ma prezydenta, ma premiera, będzie miał ministrów szczególnie tych resortów siłowych" - dodał. "Chcemy patrzeć uważnie na ręce polityków PiS. To będzie jeden z najdroższych rządów, ze względu na największą liczbę ministrów" - mówił Joński.

"Być może ten rząd nie dotrzyma nawet dwóch lat, ale co zniszczą, bo już trzeba będzie sobie zdawać sprawę ze strat, jakie mogą zostać poniesione. Ten rząd zagraża demokracji" - ocenił rzecznik SLD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Polka 2015-11-10 16:25:32
    panie lub pani z SLD wam spolecznosc polska podziekowala nawet nie ma was na tapecie!!!! a wyrokowac przed startem moze tylko b. niezyczliwa glista jak przegrany trup! mnie bardziej niepokoi, pytanie skad media i politycy wszyscy jak jeden maz wiedzieli, ze wygra PiS wybory? kto to ulozyl i doprowadzil do konca? kto wie jak potocza sie losy Polski i je wyrokuje?
  • obs1248 2015-11-10 15:01:02
    Cóż takiego "zbroił" onże "zawodowy polityk"? ...czapka gore?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA