REKLAMA

Śledztwo ws. internauty z Nowego Sącza. Prezydent odpowiada: Prokuratura? Dajcie spokój

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 28 stycznia 2016 09:04
Śledztwo ws. internauty z Nowego Sącza. Prezydent odpowiada: Prokuratura? Dajcie spokój Prezydent na Twitterze odniósł się do sprawy internauty z Nowego Sącza (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

Prezydent na Twitterze odniósł się do sprawy internauty z Nowego Sącza. "Gość sobie odkręcił filmik, dla innego śmieszny, dla innego złośliwy. Prokuratura? Dajce spokój". Do sprawy odniósł się także Piotr Kosmaty, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

Przypomnijmy, mieszkaniec Nowego Sącza, ukrywający się pod pseudonimem „Zabawny Kuc” zamieszczał filmy w Internecie. Tematem jego publikacji były prześmiewcze treści o Andrzeju Dudzie. Wideo obejrzało ponad 355 tys. osób i wielokrotnie umieszczono je w serwisach społecznościowych.

Jego działalność doprowadziła do wszczęcia śledztwa. Prawo w Polsce zabrania obrażania majestatu urzędu prezydenta.

W czwartek wieczorem (27.01.) do sprawy odniósł się Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.

- W naszej ocenie użyto środków nieadekwatnych - stwierdził. - Prokuratura powinna się zajmować sprawami poważnymi, sprawami karnymi. Prokuratorzy mają ścigać poważne przestępstwa, a nie internautów. Internet to synonim wolności - dodał.

Na Twitterze zamieszanie wokół swojej osoby skomentował sam prezydent.

fot. twitter.com

"Głos" na Twitterze zabrał także Piotr Kosmaty, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

fot. twitter.com

Przypomniał, że wszczęto śledztwo dotyczące nie tylko znieważenia Prezydenta RP, ale również kierowania gróźb karalnych w stosunku do osoby prywatnej. Zapowiedział, że szersze wyjaśnienia prokuratura wyda w specjalnym komunikacie.

fot. twietter.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA