REKLAMA

Sokołowski: Mam wątpliwości, czy Szydło będzie zdolna skutecznie pokierować rządem

  • Autor: PAP/AT
  • 10 listopada 2015 11:56
Sokołowski: Mam wątpliwości, czy Szydło będzie zdolna skutecznie pokierować rządem Pod znakiem zapytania pozostaje to, czy Beata Szydło będzie w stanie skutecznie kierować rządem ułożonym z tak różnych frakcji (Beata Szydło, fot.wybierzpis.org.pl)

- Ten skład rządu mógłby być drużyną pod warunkiem, że znalazłby się pod bardzo konkretnym kierownictwem. W mojej ocenie kierownikiem takiego rządu mógłby być Jarosław Kaczyński - mówi dr Jacek Sokołowski z UJ.

Obsada resortów ekonomicznych to dobry wybór - ocenia dr Jacek Sokołowski z UJ. Jego zdaniem jednak pod znakiem zapytania pozostaje to, czy Beata Szydło będzie w stanie skutecznie kierować rządem ułożonym z tak różnych frakcji.

"Nie jest to rząd do końca spójny, dużo się mówiło o drużynie PiS-u, ten skład rządu mógłby być drużyną, ale pod jednym warunkiem, mianowicie pod warunkiem, że znalazłby się pod bardzo konkretnym i konsekwentnym kierownictwem. I w mojej ocenie kierownikiem takiego rządu mógłby być Jarosław Kaczyński, natomiast mam wątpliwości, czy rzeczywiście Beata Szydło będzie zdolna tym rządem skutecznie pokierować, bo mamy tutaj wyraźnie kilka frakcji" - wskazuje Sokołowski, który jest kierownikiem Centrum Badań nad Polityka Ilościową UJ.

Pozytywnie ocenia obsadę resortów ekonomicznych, stawia jednak pytanie o liberalne poglądy np. Pawła Szałamachy, który ma być ministrem finansów, co może postawić politykę wizerunkową PiS w trudnej sytuacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA