REKLAMA

Solidarna Polska chce mieć wicepremiera? Beata Kempa: Nie aspirujemy do takiego stanowiska

  • Autor: PAP/AT
  • 24 listopada 2017 10:18
Solidarna Polska chce mieć wicepremiera? Beata Kempa: Nie aspirujemy do takiego stanowiska Zbigniew Ziobro nie chce być wicepremierem - powiedziała Kempa (Beata Kempa, fot.premier.gov.pl)

Jako Solidarna Polska nie zgłaszamy kandydata na wicepremiera - poinformowała szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

• Absolutną nieprawdą jest informacja, która pojawiła się w różnych publikacjach, że Zbigniew Ziobro zabiega o stanowisko wicepremiera - powiedziała Beata Kempa.

• Solidarna Polska nie zgłasza kandydata na stanowisko wicepremiera, ani nie aspiruje do objęcia takiego stanowiska - poinformowała.

• Zapowiedziała też uhonorowanie Izabeli Jarugi-Nowackiej w Kancelarii Premiera.

Kempa była pytana w Radiu Zet o słowa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, który stwierdził, że gdyby otrzymał propozycję objęcia fotela wicepremiera, to musiałby odmówić. Jak dodał, jego partia ma znakomitą kandydatkę na to stanowisko - Beatę Kempę.

"Dziękuję panu ministrowi za wysoką ocenę mojej pracy, bardzo się z tego cieszę, wszyscy ciężko pracujemy. Natomiast trzeba czytać wnikliwie; my nie aspirujemy - jeśli idzie o kwestie teki wicepremiera, jako Solidarna Polska. Nie aspirujemy, nie zgłaszamy kandydata" - powiedziała Kempa.

Jej zdaniem, "absolutną nieprawdą" jest informacja, która pojawiła się w różnych publikacjach, że Zbigniew Ziobro zabiega o stanowisko wicepremiera. "Pan minister (Ziobro) jest ministrem sprawiedliwości, prokuratorem generalnym i reformuje wymiar sprawiedliwości i nie chce być wicepremierem" - podkreśliła.

Kempa była pytana również o możliwość uhonorowania w Kancelarii Premiera Izabeli Jarugi-Nowackiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Jaruga-Nowacka była m.in. sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a także Pełnomocnikiem Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn w rządzie Leszka Millera. W rządzie Marka Belki była wicepremierem.

Na odsłoniętej - w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, tablicy upamiętniającej prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wicepremiera Przemysława Gosiewskiego i ministra Zbigniewa Wassermanna, nie znalazło się nazwisko Jarugi-Nowackiej, która również pracowała w KPRM.

"Tak się stanie. Przygotowujemy odpowiednie - myślę - uhonorowanie. Aczkolwiek ja szanuję wszystkich polityków, niezależnie od ich poglądów. Szczególnie ci, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej są również bliscy mojemu sercu. Nie była to jakaś z naszej strony, broń Boże, albo złośliwość, albo to, żeby pani świętej pamięci Jarugi-Nowackiej nie docenić" - powiedziała Kempa.

Wyjaśniła, że przyjęto taką zasadę, żeby ministrowie, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, byli honorowani w resortach, z którymi byli związani. Dlatego Jarugę-Nowacką uhonorowano w ministerstwie pracy.

"Ale jeśli jest takie życzenie, żeby uhonorować również w Kancelarii Premiera, jak najbardziej to się stanie (...), my już w tej chwili nad tym pracujemy. Nie dalej jak wczoraj przyjęłam projekt pewnego rozwiązania" - powiedziała Kempa, ale nie chciała ujawnić szczegółów. "Myślę, że na dzień 10 kwietnia przyszłego roku będziemy mogli rozmawiać" - zaznaczyła.

Dodała, że zostanie uhonorowana nie tylko Jaruga-Nowacka, ale także inne osoby "jeśli jest takie życzenie". Ponadto, jak wskazała będzie to "trwałe uhonorowanie".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ... 2017-11-28 13:34:35
    Polacy mówią Ziobro to krętacz, zero, hejtownik , może ktoś o czystych rękach.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA