REKLAMA

Solidarna Polska i Porozumienie: wyrażamy ubolewanie wz. z decyzją Senatu ws. Koguta

  • Autor: PAP/JS
  • 19 stycznia 2018 22:29
Solidarna Polska i Porozumienie: wyrażamy ubolewanie wz. z decyzją Senatu ws. Koguta Solidarna Polska i Porozumienie wyraziły ubolewanie w związku z decyzją Senatu (fot. Solidarna Polska/twitter)

Solidarna Polska i Porozumienie wyraziły ubolewanie w związku z decyzją Senatu, który nie zgodził się na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta. Władze obu partii zapowiedziały, że przygotują projekt zmian w Regulaminie Senatu, który zagwarantuje jawność głosowań.

"Solidarna Polska i Porozumienie zgodnie wyrażają głębokie ubolewanie w związku z podjęciem przez Senat RP uchwały w sprawie niewyrażenia zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora RP Stanisława Koguta oraz uchwały w sprawie niewyrażenia zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności za wykroczenia senatora RP Jana Rulewskiego" - czytamy w oświadczeniu obu partii przekazanym po wyjazdowym spotkaniu parlamentarzystów, które odbyło się w Sobieniach Królewskich.

"Zgodnie oświadczamy, iż wszyscy muszą być równi wobec prawa. Nie przesądzając winy, silne państwo powinno walczyć z korupcją i przestępczością w każdej postaci" - czytamy w oświadczeniu obu partii.

Solidarna Polska i Porozumienie zapowiedziały także, że w imię jawności i transparentności, przygotują projekt zmian w regulaminie Senatu, który będzie gwarantował, że w przyszłości podobne głosowania, również w Senacie, będą w pełni jawne. Jak argumentują, "aktualnie głosowanie nad wyrażeniem zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora na mocy regulaminu Senatu RP ma charakter tajny".

Zgodnie z regulaminem Senatu, głosowanie w sprawach personalnych jest tajne, z wyłączeniem głosowań w sprawie składów komisji senackich oraz odwołania przewodniczącego komisji w przypadku złożenia przez niego marszałkowi Senatu pisemnej rezygnacji z pełnionej funkcji. Głosowanie tajne odbywa się przy użyciu opieczętowanych kart do głosowania.

W oświadczeniu poinformowano też, że władze: Solidarnej Polski oraz Porozumienia, pozytywnie oceniają okres dwóch lat rządów Zjednoczonej Prawicy.

"Koalicja zawarta trzy lata temu pod przywództwem prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego cieszy się zaufaniem dużej części polskiego społeczeństwa i konsekwentnie realizuje zobowiązania, jakie podjęła wobec Polaków przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r. Solidarna Polska oraz Porozumienie deklarują wolę kontynuowania współpracy z Prawem i Sprawiedliwością podczas zbliżających się wyborów samorządowych, europejskich i parlamentarnych" - czytamy w oświadczeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA