REKLAMA

Sondaż IBRiS: Ministrowie do oceny, prowadzi Elżbieta Rafalska

  • Autor: GP
  • 13 czerwca 2017 06:50
Sondaż IBRiS: Ministrowie do oceny, prowadzi Elżbieta Rafalska Polacy najlepiej postrzegają działania szefowej resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

Elżbieta Rafalska, Mateusz Morawiecki i Anna Streżyńska to nazwiska w rządzie, które Polacy cenią najbardziej. Na drugim końcu zestawienia Macierewicz, Szyszko i Błaszczak.

IBRiS na zlecenie redakcji dziennika "Rzeczpospolita" zapytał Polaków o ocenę działań ministrów rządu Beaty Szydło. W badaniu zapytano o ocenę negatywną i pozytywną po czym zestawiono dwie uzyskane wartości.

Niekwestionowanym liderem zestawienia jest minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, która zdobyła sobie uznanie Polaków 42,8 proc. Polaków. Niewiele za nią pojawia się Mateusz Morawiecki, który z wynikiem 39,6 proc. znalazł się na drugim miejscu zestawienia, podium zamyka Anna Streżyńska, którą dobrze oceniło 39,3 proc. pytanych. W jej przypadku "Rzeczpospolita" zaznacza, że mamy do czynienia z dużym skokiem oceny. Poprawiła się ona o aż 12,1 punktu procentowego.

Z drugiej strony zestawienia są ministrowie Antoni MacierewiczJan Szyszko i Mariusz Błaszczak. Odpowiednio mają oni 59,4 proc. negatywnych ocen (Macierewicz i Szyszko) oraz 53,3 proc (Błaszczak).

Czytaj też: Mariusz Błaszczak skrytykował Komisję Europejską

W przypadku Antoniego Macierewicza to niewielka poprawa względem ostatniego badania Jego wynik był znacznie powyżej 60 proc. ostatnio - wynosił 67,2 proc. ocen negatywnych.

W przypadku samej premier ocena jest mieszana z przewagą głosów negatywnych, niemniej jest rządowej czołówce. 38,2 proc. Polaków pozytywnie wypowiada się o działaniach szefowej rządu. Względem poprzedniego badania poparcie dla Beaty Szydło zaliczyło wzrost o 5,1 punktów procentowych. Elektorat negatywny Beaty Szydło to 46,7 proc. osób, tu także mamy wzrost - o 3,7.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA