REKLAMA

Sondaż: Kto był najlepszym prezydentem w historii III RP?

  • Autor: JPS
  • 03 maja 2018 19:36
Sondaż: Kto był najlepszym prezydentem w historii III RP? Aleksander Kwaśniewski (Fot. PTWP)

Najlepszym prezydentem w historii III RP był Aleksander Kwaśniewski - tak uważa ponad 1/3 (36,2 proc.) badanych w sondażu SW Research dla rp.pl.

Drugi był Andrzej Duda (11,9 proc.) z niewielką przewagą nad Lechem Kaczyńskim (11,7 proc.). Kolejne pozycje zajęli Lech Wałęsa (7,8 proc.), Bronisław Komorowski (4,8 proc.) i Wojciech Jaruzelski (1,9 proc.).

Zdania w tej sprawie nie miał co czwarty (25,6 proc.) respondent.

Zdaniem cytowanego przez rp.pl prof. Jacka Knopka z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu popularność Aleksandra Kwaśniewskiego wynika z faktu, iż w czasie jego prezydentury Polska stała się członkiem NATO oraz UE, a to jedne z najważniejszych dat we współczesnej historii Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Binio 2018-05-04 13:21:28
    Ciekawe! Olek dostał ciut więcej wskazań niż wszyscy POPISowi prezydenci solidurni. A przecież tacy zabawnie niesamodzielni i niezborni byli (i jest). Adrian, bazgraj nową Konstytucję, Olek będzie mógł znów startować, i znów was zmiecie, przydupasy PREZESÓW...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA