REKLAMA

Sondaż: Którego z odwołanych ministrów brakuje Polakom?

  • Autor: JS
  • 18 stycznia 2018 17:10
Sondaż: Którego z odwołanych ministrów brakuje Polakom? Wśród nazwisk odwołanych ministrów najczęściej to Anna Streżyńska (15 proc.) była wymieniana jako minister, który powinien zostać na swoim stanowisku (fot. Kancelaria Premiera/Twitter)

9 stycznia odbyła się rekonstrukcja rządu. Powołano nowych ministrów, m.in. Joachima Brudzińskiego, Łukasza Szumowskiego i Jacka Czaputowicza. Z rządu odeszli Antoni Macierewicz, Jan Szyszko, Konstanty Radziwiłł, Witold Waszczykowski i Anna Streżyńska.

SW Research na zlecenie rp.pl zapytał Polaków, którego z odwołanych ministrów najbardziej im brakuje. Wynik nie jest zaskoczeniem. Aż 56 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie brakuje im żadnego z ministrów PiS, którzy odeszli w ramach styczniowej rekonstrukcji.

Wśród nazwisk odwołanych ministrów najczęściej to Anna Streżyńska (15 proc.) była wymieniana jako ta, która powinna zostać na swoim stanowisku. Co dziesiąty badany wskazał Antoniego Macierewicza.

Wśród najrzadziej wskazywanych nazwisk są Jan Szyszko (3 proc.), Konstanty Radziwiłł (3 proc.) oraz Witold Waszczykowski (3 proc.). Ponad 10 proc. badanych wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Badanie zostało przeprowadzone na próbie 800 Polaków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Kocur 2018-01-30 18:20:22
    Ci zapytywani w sondażach, którzy z reguły dają odpowiedź "trudno powiedzieć", trudno myślą albo w ogóle nie myślą.. Bo po co.
  • Sołtys Strupni Łanowy 2018-01-18 18:40:10
    Siano w gumofilcach Nam już nie wygląda, Krzysztof Jurgiel powinien dostać dodatkowego stołka-Wicepremiera. Załatwimy Was durnowate pracusie z obrębów miast, system ZUS zlikwidujemy KRUS dla wszystkich oferujemy Ustawa z 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 Poz.1338) , nie wierzycie sprawdźcie na mapach zasadniczych(geodezyjno -kartograficznych) w Starostwie Powiatowym w Chełmie w obręb gminny Chełm woj.Lubelskiego więcej posiada działek budowlanych w swym obrębie jak całe Miasto Chełm, w związku z powyższym jako metropolia działek mieszkalnych celem dobra porządku prawnego powinno się włączyć Miasto Chełm w obręb Gminy Chełm , cipeczki z miast w oborach po spuszczeniu się obłożymy sianem . Dziękujemy Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za podpisaną ustawę PiS 27 sierpnia 2015roku .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA