REKLAMA

Speckomisja pozytywnie o budżetach służb specjalnych

  • Autor: pt/pap
  • 22 czerwca 2016 18:50
Speckomisja pozytywnie o budżetach służb specjalnych Komisja omówiła budżety i roczne sprawozdania służb wywiadowczych - Agencji Wywiadu i Służby Wywiadu Wojskowego, potem zajęła się sprawozdaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego (fot.abw.gov.pl)

• Sejmowa komisja ds. służb specjalnych pozytywnie oceniła wykonanie budżetów polskich służb specjalnych za 2015 r. - poinformował przewodniczący speckomisji Marek Opioła (PiS).
• Posłowie zaopiniowali 22 czerwca kandydatury stałych ekspertów komisji.

We wtorek komisja omówiła budżety i roczne sprawozdania służb wywiadowczych - Agencji Wywiadu i Służby Wywiadu Wojskowego. W środę zajęła się trzema pozostałymi służbami - sprawozdaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

"Przyjęliśmy pozytywne opinie co do wykonania budżetów wszystkich służb, przekażemy je komisji finansów publicznych, pozytywnie oceniliśmy tez raporty z ich działalności" - powiedział Opioła.

Przewodniczący nie chciał mówić o szczegółach, ponieważ zamknięte posiedzenia były objęte klauzulą ściśle tajne.

We wtorek powiedział jedynie, że przedstawione sprawozdania to "w jakiś sposób była to kontynuacja audytów". "Przedstawiono słabe strony, dobre strony, i rzeczy, które trzeba poprawić" - mówił Opioła.

"Ten rok rozliczania się z byłym kierownictwem jest zakończony, jest sprawozdanie. Teraz jest nowa formuła i szefowie biorą za to pełną odpowiedzialność" - ocenił Opioła.

Opioła poinformował, że komisja w środę pozytywnie zaopiniowała cztery kandydatury stałych ekspertów komisji: b. policyjnego antyterrorysty Kuby Jałoszyńskiego zgłoszonego przez Kukiz'15, b. szefa ABW gen. Dariusza Łuczaka zgłoszonego przez PO, i zgłoszonych przez PiS b. oficera Biura Ochrony Rządu mjr. Dariusza Palczewskiego i Macieja Lwa Mirskiego.

Większości i poparcia nie uzyskał piąty kandydat - zgłoszony przez Nowoczesną wieloletni ekspert Piotr Niemczyk - poinformował Opioła.

O powołaniu stałych ekspertów speckomisji decyduje prezydium Sejmu na wniosek komisji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA