REKLAMA

Spekulacje o specjalizacji córki Ewy Kopacz. Była premier pomogła córce?

 • Autor: GP
 • 15 czerwca 2016 12:47
Spekulacje o specjalizacji córki Ewy Kopacz. Była premier pomogła córce? Ewa Kopacz była ministrem zdrowia w rządach Donalda Tuska (fot.:facebook.com/KopaczEwa)

• Ewa Kopacz miała w 2010 roku zdecydować w kwestii odwołania jej córki. Posłanka PO była wówczas ministrem zdrowia.
• Katarzyna Kopacz po nieudanym starcie na rezydenturę lekarską odwołała się do ministerstwa od tego wyniku, który nie pozwalał jej uzyskać specjalizacji w zawodzie.

Córka Ewy Kopacz, Katarzyna Kopacz miała uzyskać pozytywną decyzję w swojej sprawie w 2010 roku. Wówczas córka obecnej poseł, a byłej premier, rozpoczęła lekarską specjalizację w trybie rezydentury. Sytuacja jest o tyle interesująca, że Kopaczówna zdała egzamin specjalizacyjny z wynikiem 75,38 proc. Dało to jej 11 miejsce na 19 zdających i nie pozwoliło zakwalifikować się na rezydenturę. Dopuszczono tylko pięć osób.

Od tego rezultatu Katarzyna Kopacz odwołała się do Ministerstwa Zdrowia, którym w 2010 roku zarządzała jej matka. W efekcie tego odwołania, i pozytywnej decyzji, córka późniejszej premier odbyła rezydenturę w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.

- Nie ona jedna się dostała z odwołania - komentowała dla stacji telewizyjnej TVP sytuację Ewa Kopacz.

Czytaj: Prezydent przekonuje, że Polsce grozi pułapka średniego dochodu

Forma rezydentury to jedna z pięciu możliwości uzyskania specjalizacji lekarskiej w Polsce. Można też ją odbyć na mocy umowy o pracę, urlopu szkoleniowego udzielanego pracownikowi na czas trwania określonej specjalizacji (jest to forma płatna), można też podejść do poszerzonych zajęć programowych w ramach dziennych studiów doktoranckich na uczelni medycznej, i w końcu odbyć umowę cywilnoprawną o szkoleniu specjalizacyjnym. Ostatnia forma jest wolontariatem w placówce zdrowotnej.

Katarzyna Kopacz uzyskała specjalizację w zakresie położnictwa i ginekologii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • PiS Hańba Wstyd! 2016-06-15 17:51:16
  Do spragniony123: Dlaczego nie ujawniacie wiedzy za Rządów PiS z nielegalnych podsłuchowy rodziny byłej Premier Ewy Kopacz , szkoda że za jej córka nie chodzicie jeszcze do kibla z uwagi iż, te kamerki Wam zaszczałaby. Nie kompromitujcie się PiSowcy, dziennikarze nie są waszymi marymontkami jak TVP!
 • spragniony123 2016-06-15 17:36:50
  No panowie dziennikarze z Polityki budzicie się powoli z długiego zimowego snu ,do roboty ,pokażcie jacy to jesteście dociekliwi . Węszyliście u pana Szydło ,powęszcie również u pani Kopacz
 • martin 2016-06-15 17:06:21
  Co tu komentować , matka pomogła córce i po sprawie , zresztą peowcy i ludowcy to znane środowisko przewałek i przekrętów , teraz mordy dra bo są od koryta odsunięci i wyłażą ich prze walki i przekręty
 • Zeghar 2016-06-15 15:27:55
  Nie ma to jak rodzina w odpowiednim miejscu i czasie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA